"Орбана можна помножити на нуль": як ЄС вдалось переконати його не блокувати допомогу Україні
"Орбана можна помножити на нуль": як ЄС вдалось переконати його не блокувати допомогу Україні

"Орбана можна помножити на нуль": як ЄС вдалось переконати його не блокувати допомогу Україні

Про це у розмові з 24 Каналом зазначив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. Він пояснив, яким чином вдалося переконати Віктора Орбана, який раніше блокував це рішення.

Тиск на Орбана

На думку Валерія Клочка, на Орбана подіяло декілька факторів. На сьогодні угорський прем'єр чітко усвідомлює неспроможність Росії здійснювати успішні операції в Україні. У свою чергу ЄС розробляв кілька паралельних сценаріїв щодо фінансування України.

"По-перше, було укладено рішення (неформалізоване) про виділення Україні понад 21 мільярд фіндопомоги різними країнами Європи. По-друге – створення спеціального військового фонду, за який вчора теж проголосували, але ще немає рішення. Він матиме 20 мільярдів фінансування. І по-третє – економіка Угорщини. Орбан розуміє, що без дотацій ЄС у нього будуть дуже важливі проблеми. Принаймні за попередні роки Угорщина так і не продемонструвала процвітаючого руху вперед", – пояснив аналітик.

Крім цього, після голосування угорський премєр зробив заяву, де все виставив у світлі "перемоги Угорщини", мовляв країна не виділятиме гроші для України і контролюватиме виділені фінанси.

"Європа просто не переносить на дух Орбана. Проти кожного політика знайдеться інструмент впливу і в такому випадку "чорні теки" дістають. Якщо це було зроблено у цьому випадку, то це правильно. Треба було продемонструвати Орбану, що не тільки він може шантажувати, а якщо постане питання – його "помножать на нуль". Тому він змушений був виходити до своєї аудиторії і говорити все це", – додав Клочок.

Виділення Україні допомоги від ЄС: основні новини

  • Щоб переконати Віктора Орбана змінити свою позицію, ймовірно, міг бути залучений цілий "дипломатичний штурмовий загін". Туди могли увійти ключові політики, такі як Шольц, Макрон, Мелоні, Урсула фон дер Ляєн, Мішель.
  • 4,5 мільярдів євро – саме такий перший транш буде із зазначених 50-ти. Він очікується уже в березні. А наприкінці лютого ЄС має затвердити програму Ukraine Facility.
  • Кошти від ЄС Україна спрямує на підтримку української економіки. Це вагома макрофінансова допомога нашій державі в умовах війни.
Теги за темою
Євросоюз Європарламент
Джерело матеріала
loader
loader