Великий банк оновив правила обміну доларів: за що тепер потрібно платити
Великий банк оновив правила обміну доларів: за що тепер потрібно платити

Великий банк оновив правила обміну доларів: за що тепер потрібно платити

Значно зношені чи пошкоджені купюри іноземної валюти – зокрема долари – почали обмінювати у всіх відділеннях ПриватБанку за принципом інкасо. Тобто за окрему плату.

Як розповіли в самому банку OBOZ.UA, розмір комісії зафіксували на рівні 10% від обмінюваної суми. Також у касі можуть попросити сплатити за перевірку купюри на справжність. Однак лише в тому випадку, якщо купюра в такому стані, що не зрозуміло відразу, чи вона справжня.

"Це 50 коп. за купюру. Але не менш ніж 100 грн [загалом]", – зазначили у банку.

При цьому, розповіли у банку раніше, суму, що вийшла після обміну, зараховують на валютну картку клієнта. Для цього достатньо оформити віртуальну картку.

Скільки коштуватиме обмін зношених доларів за принципом інкасо

Комісія в 10% означає, що з будь-якої обмінюваної суми банк забирати собі десяту частину. Тобто якщо ви обмінюєте 1 000 доларів, доведеться віддати у вигляді комісії 100 доларів.

А ось з перевіркою банкнот на справжність дещо складніше. Так:

  • якщо вам потрібно перевірити одну купюру, ви сплатите 100 грн;
  • за перевірку 200 купюр також потрібно буде заплатити 100 грн (0,5 грн х 200 = 100 грн), а за кожну наступну купюру (починаючи з 201-ї) потрібно, за правилами, доплачувати по 50 копійок.

Які купюри обмінюють за принципом інкасо

На інкасо мають приймати пошкоджені банкноти. Зокрема:

  • розірвані (розрізані) на частини;
  • з пошкодженими елементами дизайну та захисту (видалено цифрові або текстові позначення номіналу, зображення портрета, оптично змінні елементи захисту, захисні стрічки);
  • зі зміненим первісним кольором паперу та/або зображень.

Усі інші купюри мають приймати без додаткової плати.

Скільки "звичайних" доларів можна купити в банках та обмінниках

Загалом же раніше ж Нацбанк дозволив українцям купувати стільки готівкової іноземної валюти, в тому числі доларів, скільки їм потрібно. Причому, як у банках, так і в обмінниках. Нові правила діють з 1 грудня 2023 року.

До цього ж купити можна було лише певну суму. Зокрема, обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався як сума кількох складових, нагадав нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев. Зокрема, йшлося про:

  • залишок готівкової валюти у банках станом на 13 квітня 2022 року;
  • обсяг перевищення між купівлею-продажем готівкової валюти та 120% від обсягу купленої безготівкової валюти у населення.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас наступного тижня – 5-12 лютого – в Україні не виключається здорожчання готівкового долара. При чому, як у купівлі, так і в продажу. За прогнозом банківського сектора, у цей час вартість американської валюти перебуватиме в межах коридору купівлі та продажу від 38 до 39,5 грн. Увечері ж 3 лютого банки купували валюту в середньому по 37,6 грн, а продають по 38,15 грн.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader