Покращення економіки США підриває основний передвиборчий аргумент Трампа проти Байдена — Politico
Покращення економіки США підриває основний передвиборчий аргумент Трампа проти Байдена — Politico

Покращення економіки США підриває основний передвиборчий аргумент Трампа проти Байдена — Politico

Покращення економіки США підриває основний передвиборчий аргумент Трампа проти Байдена — Politico

Розрив між Трампом та Байденом скорочується.

Американська економіка лише поліпшується, і це змушує Дональда Трампа та його союзників змінювати тези, які вони сподівалися використовувати для повернення до Білого дому. Чудова низка позитивних економічних новин перекреслює початкові плани виборчої кампанії Трампа зобразити Президента Джо Байдена як катастрофу для економіки. Тепер лідер республіканців шукає нові способи атаки на дедалі сильніші показники адміністрації президента, повідомляє Politico.

У січні, на ринку праці Америки з’явились 353 000 нових робочих місць, що перевершило очікування і стало 36-м місяцем поспіль зростання кількості робочих місць за Байдена. Фондовий ринок досяг низки рекордних максимумів, а заробітна плата працівників знову починає випереджати темпи інфляції.

Байден постійно отримував низькі оцінки за управління економікою, а опитування показували, що питання вартості життя серед американців є головною проблемою. Але зараз, коли ризик рецесії, здається, відступає, навіть близькі союзники Трампа вважають, що стає все важче розповідати виборцям похмуру історію про економіку.

"Не можна звинувачувати президента, коли політика йде не так як хотілось б, а потім говорити, що він не несе відповідальності, якщо все йде правильно", — сказав Стівен Мур, старший науковий співробітник Фонду "Спадщина" та економіст FreedomWorks, близький до кампанії Трампа.

Мур зустрічався з Трампом у грудні та обговорював економічні перспективи. Під час розмови Трамп висунув низку контраргументів, які применшують роль Байдена в зростанні економіки, в тому числі припустив, що зростання фондових ринків — це його заслуга.

Але економісти швидко відкинули це твердження, а теорія про те, що Трамп повинен отримати кредит за економіку, яку контролював Байден, виявилася надто перебільшеною і для багатьох республіканців. Колишній економічний радник Білого дому Трампа Ларрі Кудлоу, який спочатку висунув ідею про те, що Трамп заслуговує на похвалу за нинішнє зростання акцій, також відмовився від цієї ідеї. Це була значна поступка, враховуючи репутацію Кудлоу як одного з найбільш надійних протрампівських економічних коментаторів.

Більшість американців залишаються скептично налаштованими щодо загальної траєкторії розвитку економіки або кажуть, що їм важко вказати на конкретні заходи, які вплинули на них. Наприклад, ціни на продукти харчування випередили інфляцію і зросли на 25 % порівняно з тим, що було чотири роки тому.

У своїх промовах Байден визнає, що адміністрація має зробити ще багато чого. Але він також активізував зусилля, щоб безпосередньо порівняти свої досягнення з досягненнями Трампа під час його першого терміну, зображуючи його як такого, що переймається виключно підтримкою багатих і корпорацій.

На тлі всіх багатообіцяючих економічних новин союзники Трампа кажуть, що його найкращий аргумент проти Байдена зараз може бути найпростішим: ціни все ще вищі, ніж були за його адміністрації.  У Республіканській партії все ще існує певна надія на те, що економічне розчарування виборців може привести Трампа до перемоги в листопаді. Просто може знадобитися більше зусиль, щоб донести цей аргумент, ніж очікували Трамп і його союзники.

 

Джерело матеріала
loader
loader