За словами Чернєва, нардепи хочуть пояснень від Міноборони щодо повісток в е-кабінеті та деяких інших питань.
Новий законопроєкт про мобілізацію можуть розглянути у профільному комітеті Верховної Ради вже наступного тижня, проте нардепи хочуть роз'яснень від Міноборони.
Про це заявив голова комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону.
За його словами, на засідання комітету хочуть запросити представників Міністерства оборони, які є авторами законопроєкту. Від Міноборони хочуть почути, як на практиці можна реалізувати отримання повістки в електронному кабінеті військовозобов’язаного.
"Знову ж таки прибрали повістки електронною поштою, але додали повістки тепер в електронному кабінеті. Чисто технічно ми хочемо почути від Міноборони, як це буде виглядати, тому що не всі люди можуть чи мають доступ до інтернету та смартфони", – сказав нардеп.
Також нардепів цікавить питання про наслідки для військовозобов'язаних, які перебувають за кордоном. Йдеться про позбавлення права отримувати консульські послуги.
"Хочуть почути позицію МЗС, по-перше, чи впораються консульські наші відділи з такими завданнями. По-друге, чи дійсно це дасть якісь результати, чи люди повернуться, чи ми їх втратимо назавжди", – каже Чернєв.
Окрім того, є питання щодо необхідності призивати чоловіків, які зайняті доглядом за людьми з інвалідністю.
"Є багато запитів від таких людей. Бо якщо людина, яка є опікуном, піде до армії, то не буде кому доглядати", – сказав депутат.
ТСН.ua зібрав основні положення нової версії законопроєкту про мобілізацію.
Зокрема, передбачається, що якщо ухилянт не з'являється до ТЦК, то суд накладає арешт на кошти та інші цінності в банках та інших депозитарних установах.
- "Чесно сказати, що людину чекає на фронті": комбат про наслідки примусової мобілізації для війська
- Усе про мобілізацію по-новому: що так обурило українців і коли скандальні норми запрацюють на повну
- 19-річного студента денної форми мобілізували: суд 1,5 року розглядав справу – яке рішення