Місто Лева частенько порівнюють з відомими європейськими туристичними напрямками. Більшості мандрівникам, які побували за кордоном, воно чимось схоже на Прагу. Декому воно нагадує Варшаву, а комусь – Будапешт. І кожен із них правий.
Цього вікенду пропонуємо дослідити старовинні локації популярного туристичного міста.
Площа Ринок
Напевно, немає українця, який не бував тут або хоча б не чув про це місце. Але навіть за таких умов варто заглянути сюди ще раз, бо така краса не може набриднути, навіть якщо буваєш тут кожен день. Ми впевнені, львівʼяни точно підтвердять наші слова. Чи не так?
Площа Ринок – серце міста. Від неї, немов артерії, тягнуться головні вулички, на яких завжди галасно і багатолюдно. Певно, не було і дня, коли тут би панувала тиша і спокій. Навіть зараз, під час повномасштабного вторгнення, Львів нагадує мурашник. Та й не дивно, адже тут відносно безпечно. Тому багато наших земляків перебралося сюди жити. І, звичайно, безліч мандрівників обирають саме цей напрямок для подорожей.
Площу оточують споруди, виконані у стилі ренесанс, деякі з них мають виражені елементи готики. Раніше тут розміщувалися різноманітні торгові точки, де зможна було придбати практично будь-що. Нині ж тут є кілька крамничок, але на великий ринок це не схоже.
Високий замок
Це ще одна історична локація, де має побувати кожен турист. Це памʼятка садового-паркового мистецтва, яка, на жаль, практично не збереглася до наших днів. Однак вона не втратила свого шарму. Від вцілілих стін віє королівським флером. Мабуть, саме через це сюди так прагнуть навідатися мандрівники.
А ще українців приваблюють два оглядових майданчики, з яких відкриваються неймовірні краєвиди на Старе та Нове місто. Звідси Львів видно як на долоні. Щоб дібратися до локації, потрібно подолати не одну сотню старовинних сходинок. Це не так і легко, але воно того варте.
Львівська національна опера
Академічний театр імені Соломії Крушельницької звели всього-на-всього за 3 роки. Можливо, вам здається, що це занадто довго. Але не будьте дуже суворими та прискіпливими, враховуйте, що будували його понад 100 років тому. Тоді технології були не так сильно розвинуті, як зараз.
Споруда поєднала у собі два стилі – ренесанс та бароко. Як ззовні, так і всередині вона прикрашена різноманітними фігурами, ліпниною та позолотою.
У проєкт всю свою душу та талант вклав знаменитий архітектор Зігмунд Горголевський. Всередині знаходяться роботи видатних художників: Попеля, Дембіцького, Герасимовича, Розвадовського, Рибковського, Рейхана. А також скульптури Войтовича, Марковського, Печа та Баронча.
До львівської опери варто сходити хоча б для того, щоб помилуватися її красою. За бажанням можна відвідати один із спектаклів, балет, виставу чи інші концерти.
Музей-аптека
1735 року у Львові вперше з’явилося місце, де можна було придбати ліки. Тоді на дерев'яних полицях розміщувалися різноманітні пляшечки з екстрактами, сушеними рослинами, мазями та навіть лікувальними винами.
З того часу тут майже нічого не змінилося. Хіба що реставрували етажерки. Бо цілком логічно, що за цей проміжок часу матеріал постарів. Окрім всеможливих зіль, тут можна побачити шафи, прикрашені художнім різбленням, фарфоровий та фаянсовий посуд, старовинні ваги, машинки для друку етикеток, обладнання для виготовлення пігулок, кам’яні ступи для вироблення кремів тощо. А ще тут можна спуститися у підземелля. Не нехтуйте такою можливістю.
Палац Потоцьких
Найвідоміша та найбагатша родина польських шляхтичів залишила після себе багато архітектурних надбань. І цей львівський красень тому доказ. Його звели на замовлення графа Альфреда II Юзефа. Над розробкою проєкту працювали Юліан Цибульський та Людвіг де Верні.
Комплекс вважається визначною пам’яткою архітектури ХІХ століття. Та й не дивно. Адже він вражає не тільки своїм зовнішнім виглядом, а й інтер’єром. Всередині продумано все до найменших деталей: від розташування кімнат до балюстрад. Кожен декорований елемент на своєму місці.
Львів – це гордість нашої країни. Він незвичайний, колоритний, атмосферний. Якщо ще не бували тут – обов'язково це зробіть!
Раніше OBOZ.UA розповідав, де відпочити в Україні.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!