Верховна Рада може підтримати новий урядовий законопроєкт про мобілізацію в Україні в першому читанні.
Про це заявив заступник очільника комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі національного телемарафону.
Законопроєкт про мобілізацію в Україні
– Я думаю, що все ж таки перше читання, він може пройти. Але дійсно залишається багато запитань до цього законопроєкту, які теоретично можна розв’язати між першим і другим читаннями та поправками до нього.
За його словами, з цим законопроєктом вже можна працювати. Чернєв висловив сподівання, що до другого читання документ буде дійсно збалансованим. Він пояснив, що запитань до законопроєкту ще багато, а не всі рекомендації до попередньої версії враховано.
– З’явилися нові норми, які є спірними й викликають питання. Наприклад, аспіранти, які на контракті. Їх зараз позбавляють права на відстрочку, що в принципі є неконституційним. Не може бути так, що ті, хто на бюджеті навчаються, мають право на відстрочку, а ті, хто на контракті, ні. Це дискримінація за майновим принципом, – наголосив народний депутат.
Повістки в електронному кабінеті
Єгор Чернєв зазначив, що є запитання до положення законопроєкту про отримання повісток в електронному кабінеті.
Він звернув увагу, що законопроєктом про мобілізацію в Україні хочуть притягувати до відповідальності чоловіків за ігнорування повістки, проте не враховуватиметься, чи дійсно людина її побачила.
Водночас виникли питання через норму, яку прибрали з законопроєкту, що стосується відстрочки військовозобов’язаних, які доглядають за людьми з інвалідністю першої групи.
Він запитав Міноборони й Мінсоцполітики, що робити таким людям, коли вони залишаться без догляду. За словами Чернєва, профільний комітет розгляне законопроєкт про мобілізацію на засіданні 7 лютого.