Китай, Росія та Іран проведуть спільні військово-морські навчання
Китай, Росія та Іран проведуть спільні військово-морські навчання

Китай, Росія та Іран проведуть спільні військово-морські навчання

Китай, Росія та Іран проведуть спільні військово-морські навчання

Три країни проводили спільні військові навчання у березні минулого року.

Китай, Росія та Іран проведуть спільні військово-морські навчання у найближчі тижні, на тлі загострення ситуації на Близькому Сході. Про це повідомляє South China Morning Post.

ЗМІ цитують командувача ВМС Ірану Шахрама Ірані, який заявив, що навчання відбудуться до кінця березня і будуть спрямовані на "регіональну безпеку". Ірані також сказав, що до участі в навчаннях запрошено низку інших країн.

У повідомленнях не вказувалося, де саме відбудуться навчання, але військово-морські сили трьох країн проводили тристоронні маневри в Оманській затоці в березні минулого року.

Цьогорічні навчання пройдуть на тлі загострення напруженості на Близькому Сході, коли коаліція на чолі з США завдає ударів по об'єктах підтримуваних Іраном хуситів у Ємені.

Ці удари стали відповіддю на атаки хуситів на комерційні судна в Червоному морі. Китай офіційно не засудив хуситів. Але за повідомленням Reuters, чиновники Пекіна просили своїх іранських колег допомогти стримати напади на кораблі в Червоному морі.

Іранські ЗМІ повідомляли про спільні навчання Тегерана з Росією і Китаєм ще у грудні минулого року, але не уточнялося, коли саме відбудуться маневри. Іранський командувач заявив тоді, що Пакистан, Бразилія, Оман, Індія і Південна Африка були серед країн, запрошених як спостерігачі.

Минулорічні навчання трьох країн тривали п'ять днів і передбачали бойові стрільби та точні удари. Військово-морські сили також проводили антитерористичні навчання та навчання по боротьбі з піратами, в тому числі, моделювали рятувальну місію на захопленому торговому судні. Ні Китай, ні Росія не робили офіційних заяв щодо цьогорічних навчань.

На думку істориків війни, сьогоднішня ситуація дуже нагадує 30-ті роки минулого століття, які передували Другій світовій, коли група ревізіоністських держав — кожна зі своїми образами, завищеною самооцінкою та фантомними спогадами про імперське минуле — вирішила змінити світ. Схожа коаліція вочевидь формується й нині навколо Росії. Різниця із ситуацією майже сторічної давнини полягає в наявності з обох сторін ядерної зброї, гібридному характері війни, передвиборчій лихоманці в демократичних державах. У країнах “вісі зла” такої проблеми немає. Про передчуття третьої світової війни пише посол України в Японії Сергій Корсунський.

Джерело матеріала
loader
loader