Країни G7 прагнуть обмежити можливості Росії використовувати величезний тіньовий флот танкерів для транспортування своєї нафти. Це є черговою ознакою посилення західних санкцій проти Москви, повідомляє Bloomberg.
Росія за допомогою тіньових трейдерів і судноплавних компаній зібрала сотні танкерів для транспортування своєї нафти після того, як країни G7 та їхні союзники встановили верхню межу ціни на нафту РФ. Ці маневри дозволили Москві транспортувати свою нафту без використання західних послуг, таких як кораблі, страхування та фінансові аспекти.
Однак зараз країни, які запровадили цінові обмеження, працюють над тим, щоб змусити ці вантажі повернутися до західних постачальників послуг, за словами представниці Управління з питань імплементації фінансових санкцій Великої Британії Ольги Дімітреску.
"Ми хочемо змусити ці обсяги повернутися до флоту "Великої сімки". Ми ускладнюємо для Росії використання її тіньового флоту, що, своєю чергою, змусить повернути більші обсяги до флоту G7, де постачальники послуг дотримуються стелі цін”, - зазначила вона.
За її словами, в межах цих зусиль з урядами країн обговорюються морські та екологічні ризики, які створює тіньовий флот.
Європейський Союз також вжив заходів для обмеження продажу старих танкерів невідомим власникам, що ускладнює для РФ поповнення тіньового флоту.
Наприкінці минулого року США заявили, що планують посилити контроль за дотриманням верхньої межі цін після того, як судна і компанії, які порушили цю політику, потрапили під шквал санкцій.
З того часу хвиля санкцій сповільнилася, але Дімітреску сказала, що очікує подальших дій у другому кварталі.
"У другому кварталі ми, швидше за все, підвищимо ставки на правозастосування і продовжимо вживати заходів проти суб'єктів, які займаються оманливими практиками. Нашим загальним пріоритетом є посилення дотримання та застосування політичного механізму", - пояснила вона.
Раніше повідомлялося, що РФ навчилася вправно обходити обмеження ціни на свою нафту і це змушує G7 та союзників шукати шляхи посилення контролю.
Про те, як працює тіньовий експорт російської нафти — у статті Артема Куюна та Івана Марченкова “Хто допомагає Росії обходити нафтові санкції, в тому числі і за рахунок України?”.