Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Hill.
Відповідний проєкт не отримав достатньої підтримки від двох третин законодавців, здобувши 250 голосів за та 180 – проти.
Проти проєкту виступила консервативна частина республіканців, які мають більшість у Палаті представників, оскільки вона проти рішення спікера Майка Джонсона не компенсувати фінансування Ізраїлю змінами в інших частинах бюджету, що означало б, що така допомога збільшила б його дефіцит.
Водночас більшість демократів розцінили голосування як трюк республіканців, спрямований виключно на те, щоб поставити їх у скрутне становище, адже вони підтримують допомогу Ізраїлю, але не окремо від підтримки України, Тайваню, допомоги палестинцям у Газі та фінансування безпеки американо-мексиканського кордону.
У листі до колег у вівторок троє провідних демократів Палати представників заявили, що законопроєкт про відокремлення Ізраїлю "пропонується не з добрими намірами".
Спікер Палати представників Майк Джонсон, однак, вже планує ще один крок до схвалення допомоги Ізраїлю. Перед голосуванням у вівторок він сказав журналістам, що його «план Б» полягає у тому, щоб наступного тижня винести цей законопроєкт на розгляд у звичайному порядку, що вимагатиме спочатку затвердження процедурного правила — що може наштовхнутися на опір з боку тих самих консерваторів, які провалили першу спробу його ухвалення.
Як повідомляв Укрінформ, у жовтні минулого року президент США Джо Байден вніс до Конгресу запит щодо виділення допомоги на суму понад $105 млрд. Відтоді впродовж тривалого періоду відбувалися переговори в Сенаті, зокрема, щодо проведення міграційної реформи та посилення кордону США, що мало розблокувати пакет зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Нова угода приблизно відповідає пропорціям, визначеним у запиті президента США.