Альпіністів зобов'язали забирати екскременти з Евересту: навіщо
Альпіністів зобов'язали забирати екскременти з Евересту: навіщо

Альпіністів зобов'язали забирати екскременти з Евересту: навіщо

Альпіністів зобов'язали забирати екскременти з Евересту: навіщо

Екскременти не розкладаються через низькі температури.

Альпіністів, які здійснюють сходження на гору Еверест, зобов'язали забирати свої екскременти та доставляти їх до базового табору для утилізації. Про це повідомляє ВВС з посиланням на повідомлення місцевої влади.

«Наші гори почали смердити», - заявив ВВС Мінгма Шерпа, голова сільського муніципалітету Пасанг Лхаму. Муніципалітет, на території якого перебуває більшість Евересту, запровадив нове правило у межах ширших заходів, які реалізуються нині.

Через аномально низькі температури екскременти, залишені на Евересті, не розкладаються повністю.

«Ми отримуємо скарги на те, що на камінні видно людські випорожнення, а деякі альпіністи хворіють. Це неприйнятно і підриває наш імідж», - зазначив Мінгма.

Альпіністи, які піднімаються на Еверест та прилеглу вершину Лхоцзе, будуть зобов'язані купити перед сходженням «мішки для екскрементів». Після повернення їх «перевірятимуть».

Під час сезону сходжень альпіністи проводять більшу частину часу в базовому таборі, акліматизуючи до висоти. Тут в якості туалетів стоять окремі намети зі спеціальними контейнерами для збору випорожнень.

Але тільки-но починається сходження на гору, все стає складніше. Більшість альпіністів та допоміжного персоналу копають ями, але чим вище вони піднімаються, тим складніше це робити. І дуже небагато альпіністів беруть із собою біорозкладні мішки для екскрементів. Саме сходження на Еверест може зайняти кілька тижнів.

Проблема сміття залишається однією з найважливіших для найвищої гори у світі, хоча щорічно проходить кілька кампаній із прибирання, включаючи ту, яку проводять непальські військові.

"Відходи залишаються серйозною проблемою, особливо в таборах, розташованих вище, куди ви не можете дістатися", - говорить Чірінг Шерпа, генеральний директор неурядової організації "Комітет з контролю за забрудненням Сагарматхі" (SPCC).

Хоча офіційних даних не існує, за оцінками організації між першим та четвертим табором Евересту знаходиться до трьох тонн людських екскрементів.

"Вважається, що половина цієї кількості знаходиться в Південному сідлі, також відомому як четвертий табір", - зазначив Чірінг.

Стефан Кек, міжнародний гірський гід, який також організовує експедиції на Еверест, сказав, що Південне сідло заслужило на репутацію «відкритого туалету». Воно знаходиться на висоті 7906 метрів і є останньою базою перед тим, як альпіністи намагаються здійснити сходження на вершину Евересту та Лхоцзе. Ця ділянка активно продувається вітрами.

«Тут майже немає льоду та снігу, тому всюди можна побачити людські випорожнення», - додав Кек.

За дозволом сільського муніципалітету Пасанг Лхаму SPCC зараз закуповує в США близько 8000 мішків для екскрементів приблизно для 400 іноземних альпіністів та 800 осіб допоміжного персоналу для майбутнього сезону сходжень, який розпочнеться у березні.

У цих мішках містяться спеціальні хімікати, які змушують екскременти твердіти і не випромінювати запах.

Раніше вчені заявили про те, що альпіністи, які щороку розбивають табір та йдуть підкорювати Еверест, приносять із собою мікробів, які потім залишаються на найвищій горі у світі. І вони можуть опускатися в лунки для того, щоб вижити в місцевих суворих умовах.

Джерело матеріала
loader
loader