Шахраї скуповують картки українців: як їх використовують і що відбувається
Шахраї скуповують картки українців: як їх використовують і що відбувається

Шахраї скуповують картки українців: як їх використовують і що відбувається

В Україні різко побільшала кількість фінансових "мулів". Банківські картки скуповують шахраї для того, щоб потім використати їх з метою відмивання коштів.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. "2 тис. грн за картку будь-якого банку, крім Моно. За "Приват" 2,5 тис. грн. Гарантуємо, що це не кредит і не кримінал", – йдеться в оголошенні для тих, хто планує продати свій банківський рахунок. Таких українців називають "мулами", і, як розповіла заступниця директора асоціації ЄМА Олеся Данильченко, кількість "мулів" досягла минулого року 10,8 тис., хоча ще до повномасштабної війни їх було всього 1,8 тис.

Українці погоджуються віддати свою картку для того, щоб її використали шахраї. Саме завдяки цим карткам вкрадені гроші швидко виводять. "Мули" фактично створюють інфраструктуру для шахраїв. І хоча окремої кримінальної відповідальності за передачу карток немає, "мули" – перші, кого знаходять представники Кіберполіції, вони – співучасники злочину.

Шахраї купують картки в посередників за ціною від 3,8 до 9,5 тис. грн за кожну (разом із доступом до онлайн-банкінгу). А от посередники скуповують картки у самих "мулів" значно дешевше. Вони перевіряють рахунки, збирають документи, організовують доставку карток поштою. Шахраям зазвичай нецікаво купувати одну картку, вони зацікавлені одразу в партії.

OBOZ.UA знайшов покупця у мережі. Серед трьох потенційних покупців двоє погодились купити тільки картку "Привату". Що цікаво – в оголошеннях обіцяють заплатити кілька тисяч гривень, але під час індивідуального спілкування ціна знизилась уже до 500 грн.

Те, що роблять "мули", вважається незаконним у великій кількості країн, зокрема в ЄС. Європол проводить затримання, знаходить тих, хто надає шахраям доступ до своїх рахунків. В Україні ж передусім "мулів" карають банки. Як розповідає Данильченко, банки обмінюються між собою інформацією про "мулів", і їм більше не відкриватимуть рахунки в будь-якій фінансовій установі.

Як раніше писав OBOZREVATEL, клієнтка ПриватБанку поскаржилася: банк без пояснення причин закрив її рахунки, доступ до банківського додатку. У фінансовій установі пояснили, що вони зобов'язані проводити фінансовий моніторинг та мають право розірвати відносини із клієнтом, який порушив правила.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader