Одразу після демонстраційних польотів літаки передадуть індійським ВПС, де вони замінять застарілий парк МіГ-21 "Бізон".
Наприкінці лютого в небі над Індією буде продемонстровано літаки вітчизняного виробництва Tejas Mk1A. Однак ВПС Індії отримають цю модернізовану машину тільки після завершення початкового інструктажу виробника — аерокосмічного гіганта Hindustan Aeronautics Limited (HAL). Про те що відомо про нову модель індійського літака розповіли 9 лютого оглядачі Bulgarian Military.
Tejas — це легкий винищувач (LCA) індійського виробництва, над яким інженери працювали довгий час. Перший дослідний літак вдалося побудувати тільки у 1996 році, у 2015 машина була прийнята на озброєння ВПС Індії, а у 2019 році з'явився дозвіл на експлуатацію.
Таким чином, зазначають експерти, проєкт Tejas підніс Індію в ексклюзивний клуб країн, здатних розробляти винищувачі четвертого покоління.
"Ці складні літаки оснащені електронними системами управління, бортовими дисплеями ситуаційної обізнаності та володіють винятковим потенціалом для завдавання ударів за горизонтом", — ідеться в публікації.
Наприкінці лютого HAL проведе парад розвитку цієї технології на LCA Mk 1A. Як стверджують кілька джерел, першими LCA Mk 1A експлуатуватимуть підрозділ Cobras з 3-ї ескадрильї індійських ВПС (IAF), які знімають з озброєння свої МіГ-21 "Бізон". Планується, що після першого польоту літак буде негайно переданий Повітряним силам Індії.
Модернізований варіант Tejas Mk1A, як стверджується, продемонструє понад 40 удосконалень порівняно з уже наявними моделями. Серед них такі поліпшення, як дозаправка паливом у повітрі, здатність діяти поза зоною видимої (BVR) і здатність створювати перешкоди для радарів противника.
Крім того, половина парку індійських машин буде оснащена сучасним ізраїльським радаром AESA, а з 2026 року літаки поступово оснащуватимуться вітчизняним твердотільним радаром з активною решіткою з електронним скануванням Uttam
Зазначається, що цей радар дасть змогу винищувачу Tejas завдавати удару з більшою потужністю, швидкістю та з неймовірних відстаней.
Раніше повідомлялося, що індійські військові завершили випробування надзвукової крилатої ракети BrahMos з дальністю до 900 км. За інформацією британських оглядачів, ракета успішно вразила наземну ціль, при цьому в якості платформи виступав есмінець класу Rajput.