Про це повідомляє Кіровоградська обласна рада у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Переступити через себе, вийти під світло софітів, зіграти роль, відчути гарну реакцію публіки – все це має певний терапевтичний ефект, адже позитивні емоції допомагають швидше одужати. Принаймні так вважають психологи обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, з якими консультувалися ініціатори проєкту – засновники громадської організації "Кропивницька мистецька майстерня"», - йдеться у повідомленні.
Координатора проєкту, акторка театру Олена Горбунова, розповіла, що охочих відчути себе в ролі актора шукають у місцевому шпиталі, де поранені військові проходять реабілітацію. Протестувати такий метод вже висловили бажання кілька захисників.
Нині учасники проєкту опрацьовують п’єсу Марка Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю». Поранені військові розучують тексти, тренують дикцію і силу голосу, відпрацьовують жестикуляцію. Втім, те, що вони втілюють у життя, не можна назвати виставою в повному розумінні цього слова, адже частина акторів через травми не можуть рухатися повноцінно, тому основна увага концентруватиметься на голосовому посилі.
Та й сценічних костюмів для військових не буде – глядачі мають розуміти, що перед ними не професійні актори, а поранені військові, які за допомогою мистецтва хочуть одужати якнайшвидше.
Репетиції проходять у малій залі Театру корифеїв. Планується, що там відбудеться і прем’єра вистави за участі військових.
Як повідомляв Укрінформ, маріупольський режисер Анатолій Левченко представив прем’єру у Кіровоградському обласному академічному театрі ляльок.
Фото: Кіровоградська обласна рада