/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F66f5113faca379e3d8603454908d5651.jpg)
Австрія має намір розірвати контракти на постачання російського газу
Найбільша енергетична компанія Австрії OMV розглядає варіанти розірвання контрактів на імпорт газу з Росії.
Так Австрія прагне припинити залежність від енергоресурсів з російського Газпрому, паралельно перебуваючи у пошуках альтернативних постачальників.
Міністр енергетики Австрії Леонора Гевесслер заявила, що у грудні 2023 року частка Росії в австрійському імпорті газу досягла абсолютного рекорду – 98%.
— Ринок та енергетичні компанії, які є його частиною, недостатньо виконують свій обов’язок щодо зменшення залежності від російського газу, — зауважила чиновниця.
Гевесслер додала, що її відомство доручило економічному аналітичному центру Wifo підготувати дослідження про економічні наслідки розірвання контракту та небезпеку збереження залежності від імпорту з РФ.
Також австрійське Міненерго планує зобов’язати енергетичні компанії вжити конкретних заходів для зменшення частки російського газу на їхньому газовому балансі.
