Країни Євросоюзу готуються до вжиття санкційних заходів проти компаній на території Китаю, які продовжують надавати допомогу Росії на тлі війни з Україною.
За санкції мають проголосувати всі члени Союзу, і якщо це станеться – це стане першим випадком, коли європейський блок запровадить значні економічні обмеження проти китайських підприємств.
Їх, згідно з документом, опублікованим Брюсселем, звинувачують у “сприянні військовому та технологічному розвитку Росії або розвитку російського сектору оборони та безпеки”.
Суть санкцій і які наслідки
Ці санкції передбачають заборону бізнесу з Європи торгувати з компаніями у Китаї, які потрапили до “чорного списку”.
Подібне рішення буде гранично виваженим, адже має значні наслідки для самого ЄС – там Пекін вважають своїм головним торговим партнером. Зокрема, наслідки розраховують у Німеччині, адже Китай є найбільшим ринком для автовиробників, зокрема Volkswagen AG.
Які компанії можуть потрапити до “чорного списку”
Пропозиції містять три китайські фірми та по одній з Індії, Шрі-Ланки, Сербії, Казахстану, Таїланду, Туреччини та Гонконгу.
Крім того, в рамках санкційного пакету проти компаній країни-агресора ЄС також запропонував запровадити санкції щодо більш ніж 110 фізичних та юридичних осіб на своїй території, так чи інакше пов’язаних із Росією.