Рух коштів по банківських картках обмежать, але це буде непомітно – член ради НБУ
Рух коштів по банківських картках обмежать, але це буде непомітно – член ради НБУ

Рух коштів по банківських картках обмежать, але це буде непомітно – член ради НБУ

Рух коштів по банківських картках обмежать, але це буде непомітно – член ради НБУ

Відповідні рішення регулятор має намір запровадити у складі комплексних заходів, але час і обсяги таких обмежень поки що не анонсуються

Національний банк України поки що не запроваджував обмеження переказів з карток фізичних осіб на інші такі самі картки, проте введення таких обмежень цілком можливе, повідомив член Ради Національного банку України Василь Фурман, якого цитує “Суспільне.новини”.

Коли блокуватимуть перекази і чому?

Василь Фурман не вказав час, коли буде впроваджено таку новацію, однак наголосив, що такі обмеження можливі у складі комплексних заходів щодо боротьби із тіньовою економікою.

“За допомогою дроп-карт реалізуються схеми ухилення від сплати податків. Коротко поясню, що це таке: одна людина передає іншій за невеликі гроші картку, випущену на її ім'я. І ця людина, отримавши таку картку використовує її на свій розсуд, як захоче. При цьому справжній власник картки навіть не знає, які обороти коштів там відбуваються”, – коментує ініціативу член Ради НБУ.

Кого стосуватиметься обмеження переказів між картками?

На думку Василя Фурмана такі обмеження НБУ фінансового ринку не будуть впливати на поточну діяльність банків та руху коштів на картках фізичних осіб та стосуватимуться лише певного обмеженого кола осіб. “Запевняємо, що будь-які обмеження у разі їх запровадження потенційно вплинуть на вузьке коло осіб і жодним чином не вплинуть на звичайні поточні операції українців з картками", – вважає член Ради НБУ.

Банки в Україні можуть заблокувати картку та вимагати документи, які мають пояснити відповідну фінансову операцію. Кількість таких блокувань частішає, адже за невиконання вимог банки штрафують. "Зростання кількості штрафів повʼязано з глобальними трендами посилення ролі фінмоніторингу в діяльності фінансових установ, посиленням ролі держави в економіці в умовах геоекономічної фрагментації, підвищеним соціальним запитом на прозорість та підзвітність та розвитком технологій автоматизованого аналізу великих масивів даних.

В умовах курсу України на європейську інтеграцію вимоги фінмоніторингу і далі будуть посилюватись, якщо ми як суспільство прагнемо стати частиною цивілізованого і демократичного світу", – коментує Роман Корнилюк, фінансовий аналітик YouControl.

Джерело матеріала
loader
loader