Світові витрати на оборону збільшились до рекордних 2,2 трильйона доларів. На країни-члени НАТО припадає половина цієї суми.
Країни-члени НАТО збільшили свої витрати на оборону після початку війни Росії проти України. Про це повідомляє .
Лондонський Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) зазначає, що світові витрати на оборону збільшились на 9% до рекордних 2,2 трильйона доларів, де на країни-члени НАТО припадає половина цієї суми.
У звіті IISS мовиться, що колективні оборонні бюджети Китаю, Росії, Індії та країн-членів Північноатлантичного Альянсу становлять понад 70% світових військових витрат. Витрати країн, які не є членами НАТО, зросли на 32% з моменту вторгнення РФ до українського Криму в 2014 році.
Темпи витрат на боєприпаси у війні між РФ та Україною також змусили Захід визнати, що виробничі потужності атрофувалися, і країни намагаються виправити недоліки, що виникли внаслідок багаторічного недофінансування військово-промислового комплексу.
За оцінками IISS, Москва потенційно може витримати ще близько трьох років важких втрат та поповнювати їх танками зі складів, а швидкість, з якою Росія вивозить старі танки зі своїх запасів, іноді може досягати 90 танків на місяць.
IISS зазначає, що армія США ініціювала розробку нової артилерійської стратегії з акцентом на високоточний вогонь на великі відстані та переглянула свій підхід до набору особового складу.
Вторгнення РФ в Україну також спонукало Військово-повітряні сили США збільшити кількість основних видів озброєнь після того.
Нагадаємо, колишній президент Дональд Трамп заявив, що під час свого очільництва у США погрожував країнам НАТО, що буде підбурювати Росію до нападу на них, якщо вони не будуть робити внески в Альянс.
ЄС оцінює ризики президентства Трампа – Bloomberg