Нове дослідження, проведене за допомогою інфрачервоного телескопа SOFIA, вперше виявило наявність води на астероїдах Ірис та Масалія. Про це пише sciencealert.
Серед величезної кількості астероїдів діаметр Іриса становить 199 км (124 милі), що робить його більшим, на 99% інших астероїдів. Він обертається навколо Сонця в поясі астероїдів між орбітами Марса та Юпітера на середній відстані 2,39 астрономічних одиниць, здійснюючи повний оборот за 3,7 року. Астероїд Массалія порівняний за розміром з астероїдом Іридою, його діаметр становить 135 км, а його орбіта подібна до орбіти Іріди.
Це вже не перше відкриття SOFIA у цій галузі: у 2020 році вона виявила воду на Місяці. За допомогою інфрачервоної камери для слабких об'єктів (FORCAST) виявлено сліди молекул води на поверхні астероїдів, що відповідають приблизно 350 мл води на метр кубічного грунту. Вчені підтвердили, що обсяг і поширеність води на астероїдах схожі на ті, що на Місяці. Вона пов'язана з мінералами та поглинена силікатами.
Дані двох інших астероїдів, Партенопи та Мельпомени, були проаналізовані, але шум завадив отримати остаточні результати. Для повного розуміння розподілу води у Сонячній системі потрібен подальший аналіз, і команда планує використовувати космічний телескоп Джеймса Вебба для більш точного вивчення.
- 12 лютого Hubble зробив яскраві знімки "регіону" IRAS 16562-3959, де формуються зірки у сузір'ї Скорпіона.
- 22 січня вчені NASA відкрили контейнер з астероїдним пилом віком 4,6 мільярда років.