Цезар Куніков: що відомо про десантний корабель, особливості та технічні характеристики
Цезар Куніков: що відомо про десантний корабель, особливості та технічні характеристики

Цезар Куніков: що відомо про десантний корабель, особливості та технічні характеристики

14 лютого в Криму пролунала серія вибухів. За даними Генерального штабу, ЗСУ спільно з трьома підрозділами ГУР МО великий десантний корабель окупантів — Цезар Куніков. У момент ураження він перебував у територіальних водах України поблизу Алупки.

Що відомо про ВДК Цезар Куніков, які його особливості та технічні характеристики — в матеріалі Фактів ICTV.

Що відомо про десантний корабель Цезар Куніков

Уранці 14 лютого 2024 року було уражено російський великий десантний корабель — ВДК Цезар Куніков.

Зараз дивляться

У Головному управлінні розвідки показали відео операції зі великого десантного корабля Цезар Куніков ударними морськими дронами Magura V5. У ГУР зазначили, що Цезар Куніков отримав критичні пробоїни по лівому борту й почав тонути. Ще навесні 2022 року ЗСУ за допомогою ракет пошкодили цей десантний корабель. Після цього його ремонтували рік, а тепер він пішов на дно.

Розвідники зазначили, що великий десантний корабель був одним із найновіших російських суден. Цезар Куніков міг вміщати 87 членів екіпажу на борту. Росія використовувала його під час воєн проти Сирії, Грузії та України.

Особливості великого десантного корабля Цезар Куніков

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в розказав про особливості ВДК Цезар Куніков. Він зазначив, що це російський десантний корабель проєкту 775, бортовий номер – 158. Його побудували у Польщі на верфі Stocznia Polnocna у Гданську, а ввели в експлуатацію у 1986 році.

За словами експерта Олександра Коваленка, такі кораблі останнім часом використовували переважно як транспорт у логістичних ланцюжках російських окупаційних військ. Як десантний функціонал використовували для 12 одиниць броньованої техніки та не менше 340 осіб десанту.

Питання, коли потопили корабель, він був завантажений (і цікаво чим) чи йшов порожняком? Але навіть якщо і йшов порожняком, то це все-одно — прекрасно! Адже в Росії жодна верф не може будувати й навіть повноцінно ремонтувати ці кораблі, — зазначив експерт.

Великий корабель призначений для перекидання морем військ і вантажів, а також для висадки морського десанту на необладнане узбережжя. Він здатен транспортувати різні види бронетехніки, включно з танками та вивантажувати їх прямо на береговий плацдарм під час десантної операції.

Цезар Куніков базувався у Севастополі. Брав участь:

  • в операції KFOR в Косові (1999 рік);
  • у російсько-грузинській війні (2008 рік);
  • здійснював забезпечення сирійської армії (операція Сирійський експрес 2015 року).

Перебував на озброєнні Чорноморського флоту ВМФ Росії. 14 лютого 2024 року був потоплений біля кримського узбережжя Збройними силами України.

Технічні характеристики корабля Цезар Куніков

  • довжина — 112,5 метра;
  • ширина — 15 метрів;
  • швидкість — 18 вузлів;
  • дальність плавання — 6000 миль;
  • водотоннажність — 4080 тонн;
  • осадка — 3,7 метра;
  • двигуни — 2 дизельних, 2 гвинти.

Озброєння: дві здвоєні 57 мм артилерійські установки АК-725, дві пускові установки реактивної системи залпового вогню Град-М, 44 пускові установки переносного зенітно-ракетного комплексу Стріла-2.

Цезар Куніков характеристики

На борту можуть розташовуватися 225 десантників, до 500 тонн техніки і вантажів. Екіпаж корабля – 87 осіб.

Фото:

Теги за темою
війна Збройні сили України Крим Вибух
Джерело матеріала
loader