Поляки борються з фантомами та безпідставно звинувачують Україну: глава Мінагро пояснив, що відбувається з блокадою кордону
Поляки борються з фантомами та безпідставно звинувачують Україну: глава Мінагро пояснив, що відбувається з блокадою кордону

Поляки борються з фантомами та безпідставно звинувачують Україну: глава Мінагро пояснив, що відбувається з блокадою кордону

Польські фермери погрожують з 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною. Згідно з погрозами, будуть перекриті не лише прикордонні переходи, а й транспортні вузли та під'їзди до перевантажувальних залізничних станцій та морських портів. Таким чином фермери хочуть нібито забезпечити продовольчу безпеку країни. В Україні ж із розумінням ставляться до позиції поляків, проте зазначають: ті сильно перебільшують роль нашої країни у своїх проблемах.

Ба більше, розповів в ефірі телемарафону міністр аграрної політики Микола Сольський, протягом останніх місяців фермери протестують по всій Європі. І хоча кожна країна має свої власні причини для цього, їх об'єднує вимога зменшити екологічні вимоги до виробництва, що поступово збільшуються.

Сольський пояснив: європейські фермери незадоволені, що у своїй роботі вони повинні дотримуватись певних правил, які, водночас, не зачіпають продукцію постачальників з інших країн – зокрема, Канади, Бразилії, України, Нової Зеландії. Що, серед іншого, робить їхню продукцію на місцевих ринках більш конкурентною.

Проте проблема для України, за його словами, у тому, що польські фермери надто сконцентрувалися саме на продукції з нашої країни. При тому, що, зазначив міністр, протягом останнього року:

  • Україна експортувала до Польщі продукції на 1,6-1,7 млрд. доларів;
  • однак імпортувала з неї на практично порівняні 1,1-1,2 млрд. доларів.

При цьому, наголосив Сольський, "ніхто з українців не чув, що треба щось забороняти ввозити із Польщі". "Ми завжди намагалися і намагаємося вести переговори. Я абсолютно впевнений, що цей градус емоцій потрібно зменшити та точно не використовувати українську тематику [полякам у своїх інтересах]. ... Протест у Польщі, на відміну від усіх інших країн, має гіперболізовану увагу до Україні", – констатував голова Мінагрополітики.

Поляки роздмухують проблему

Водночас він наголосив: більшість зерна усі Україна експортує морським коридором. Тому поляки просто даремно роздмухують проблему.

"Ми останні місяці намагаємося це донести польским друзям. Ми кажемо: "якщо ви навіть відміните заборону на зерно, з України воно туди не поїде, тому що в порту Одеси ціна вже конкурентніша, ніж на кордоні з вами, врахуйте, що в цій дискусії ми боремося з якимись фантомами", – резюмував Сольський.

Польща перевірятиме кожну партію зерна з України

Водночас польська влада вирішила посилити контроль над українським зерном – ймовірно, вважаючи, що справа саме в якості продукту. Було заявлено, що після його транзиту до Німеччини з'ясовується, що воно поганої якості, і в 99% випадків товар повертають до Польщі – але вже під виглядом європейського.

За словами заступника міністра сільського господарства Польщі Міхала Колодзейчака, перевіряти мають намір все зерно, яке йде транзитом через територію Польщі – причому як на сухопутному кордоні, так і в портах.

При цьому Колодзейчак висловив думку, що процедури перевірки зерна, що діють на кордоні, неправильні. А від них залежить "бути чи не бути польському сільському господарству". А також, що прикметно, йому особисто – таким чином ув'язавши свою кар'єру з цим питанням.

Як повідомляв OBOZ.UA, за словами посла України в Польщі, польські фермери, які блокують кордон, не мають об'єктивних причин для розширення протесту. А тому вирішення проблем має перейти у конструктивне та переговорне русло. Інакше виграватиме лише Росія, і фермери, які мітингують, теж виявляться серед тих, хто програв.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader