Як повідомляє Укрінформ, про це пише Politico із посиланням на урядові документи.
Зазначається, що санкції було знято з дружини російського мільярдера Михайла Фрідмана Ольги Айзіман, колишніх заступників глави правління “Сбербанка” Олександра Буріка ти Сергія Мальцева, а також члена Ради директорів “Газпрому” Олександра Душка.
“Уряд ніколи не пояснює, чому знімає із когось санкції, окрім того, що ця особа більше не відповідає критеріям”, - пише Politico.
Видання додає, що Айзіман, яка проживає у Монако, минулого року подала позов до федерального суду Канади, вимагаючи від уряду прибрати її ім’я із санкційного списку. Осінню 2022-го року з неї зняли санкції ЄС та Велика Британія.
“Її діти Лора та Катя Фрідман наразі оспорюють санкції проти себе у федеральному суді”, - додає Politico.
Водночас видання додає, що Душков, Мальцев та Буріко не позивалися до Канади з вимогами скасувати санкції.
За підрахунками Politico, протягом минулих двох років Канада скасувала санкції проти дев’яти осіб, причетних до російського вторгнення.
“Оттава запровадила понад 2200 санкцій з часу початку війни, тож дев’ять осіб, які були прибрані з переліку, становлять статистичну похибку”, - підсумовується у матеріалі.
Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз планує схвалити 13-й пакет обмежувальних заходів проти Російської Федерації, які стосуватимуться понад 200 осіб і компаній.
Передбачається, що до нього ввійде заборона імпорту алюмінію. Також ЄС запропонував запровадити санкції проти близько 55 компаній та понад 60 осіб.
Financial Times з посиланням на власні джерела, повідомило, що Угорщина не підтримала 13-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії на зустрічі послів країн-членів ЄС у Брюсселі.