В галузі електроенергетики держава має забезпечити комплекс заходів для того, щоб ліквідність покращувалася не лише за рахунок залучення зовнішніх кредитів, оскільки це напряму впливає на настрої інвесторів до будівництва нових електростанцій в Україні.
Про це заявив Сергій Євтушенко, керуючий партнер UDP Renewables, який нагадав, що проблема боргів в енергетиці полягає в неринковому тарифоутворенні та не виправданих спецобов’язках для держкомпаній, що треба приводити у відповідність з реальною економічною ситуацією.
"Ліквідність в системі недостатня. Те, що доводиться брати кредити, щоб погашати борги є підтвердженням нашої позиції. Ми не можемо безкінечно брати кредити для погашення боргів. Треба привести у відповідність з реальною економічною ситуацією взагалі всієї системи", – сказав Євтушенко.
На його думку, держава має змінювати механізм ПСО і залишати пільгові тарифи на електроенергію лише для вразливих споживачів, тоді як всі інші мають платити повний рахунок за електроенергію.
Також він зазначив, що ринкова ситуація щодо галузі відновлюваної енергетики в світі змінюється так, що технології дешевшають і вони стають набагато конкурентніші у порівнянні з традиційною генерацією – вугільною, атомною.
Як повідомлялося, заборгованість "Енергоатому" щодо фінансування пільгового тарифу на електроенергію для населення складає 17 млрд грн, борг "Укренерго" за послугу зі збільшення виробництва електроенергії з альтернативних джерел близько 30 млрд грн.
Експерти вважають, що уряд має забезпечити можливість "Енергоатому" отримати кошти від випуску облігацій під державні гарантії, щоб компанія могла розрахуватись з боргами на енергоринку для стабілізації фінансового стану енергокомпаній, зокрема, зеленої енергетики.