Кулеба у Мюнхені закликав створити спільний простір оборонних індустрій ЄС і НАТО
Кулеба у Мюнхені закликав створити спільний простір оборонних індустрій ЄС і НАТО

Кулеба у Мюнхені закликав створити спільний простір оборонних індустрій ЄС і НАТО

Під час виступу на панельній дискусії Мюнхенської безпекової конференції Дмитро Кулеба закликав міжнародних партнерів створити програму для спільного виробництва зброї.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МЗС.

Дмитро Кулеба наголосив, що існує дві проблеми з постачанням боєприпасів. Перша - це кількість та стабільність постачання, а друга полягає в тому, що не всі снаряди підходять для всіх гаубиць.

«Коли приймається рішення про поставку в Україну певної кількості боєприпасів, наприклад 155 калібру, ми надзвичайно вдячні за це нашим партнерам. Але справа полягає в тому, що всі ці гаубиці та гармати калібру 155 мм були створені для конкретних типів снарядів цього калібру, які були вироблені в конкретній країні. І ви не можете використовувати один і той самий снаряд з усіма гарматами 155 мм», - зазначив він.

Міністр розповів, що гаубиці виходять з ладу і отримання деталей з іншої країни займає інколи місяці через адміністративні, технічні та логістичні питання.

 Кулеба закликав міжнародних партнерів інвестувати більше у спільне виробництво зброї.

«Я закликаю країни ЄС і НАТО запустити програму з метою створення спільного ринку, спільного простору оборонної промисловості. Жодна з національних оборонних галузей у Європі не може впоратися з наявним викликом самостійно», - підкреслив він.

Глава МЗС зазначив, що Європа має найкращий у світі досвід з багатонаціонального виробництва продукту світового класу, літаків Airbus.

«Сотні компаній займаються виробництвом лінійки літаків Airbus. Ці компанії представляють різні країни, але в кінцевому підсумку всі вони створюють один продукт, який можна використовувати будь-де у світі. Ви повинні зробити те ж саме з індустрією виробництва зброї, яку ви використовуєте», - сказав Дмитро Кулеба.

Він закликав партнерів спільно діяти для досягнення найшвидшої перемоги.

«У 1944 році Антигітлерівська коаліція включала 44 країни. У 2024 році коаліція у форматі «Рамштайн» складається з 54 країн. Ми набагато сильніші разом. Ми переможемо. Для цього політична воля має трансформуватися у конкретні дії», - підсумував міністр.

Як повідомляв Укрінформ,  міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та глава МЗС Китаю Ван Ї у ході двосторонньої зустрічі обговорили шляхи відновлення справедливого та міцного миру в Україні.

Теги за темою
війна Євросоюз НАТО Дмитро Кулеба
Джерело матеріала
loader
loader