Відомство оборони ФРН доправило в Україну бронетранспортери BATT UMG, які виявилися непридатними для бойових операцій і були придбані за завищеними цінами. Про це йдеться у статті Bild.
Наприкінці травня уряд ФРН оголосив про постачання Україні 66 бронетранспортерів APC від компанії FFG. Ці бронетранспортери масою в 10 тонн розроблені в США і виробляються за американською ліцензією в різних країнах світу. Поставки почалися в жовтні, і наразі Збройні сили України отримали 48 машин.
Згідно з інформацією з Bild, ці бронетранспортери виявилися повністю непридатними для експлуатації в умовах, що діють в Україні, а також взагалі для використання в бойових ситуаціях.
«У них тонка обшивка, немає протимінної та осколкової броні від артилерійського, ракетного та мінометного вогню. Поставлені APC машини захищають тільки від ручної зброї і підходять для тилових операцій», – ідеться в публікації.
Експерт із аналізу відкритих даних з Bild Юліан Репке з'ясував, що Міноборони ФРН спочатку розглядало два варіанти: легкі машини від FFG і важкі Fuchs від Rheinmetall. Перший варіант був обраний з обґрунтуванням «як найбільш економічне рішення, яке до того ж швидко доступне».
Цікаво, що в Міноборони ФРН посилаються на Київ, кажучи, що «посилений протимінний захист тоді не вимагала Україна». Тим часом анонімний український чиновник розповів Bild, що, «звісно, ми хотіли б машини з протимінним захистом», але «німецька сторона їх не пропонувала».
Як вдалося з'ясувати під час розслідування, німецька FFG передала замовлення на всі 66 машин американському підряднику The Armoured Group (TAG). У результаті всі БТР зібрали на заводі TAG в ОАЕ. Звідти броньовики доставили в Україну із зупинкою в Німеччині.
За даними джерела, жоден із бронетранспортерів не був зібраний у Німеччині. Ціни державного контракту були завищені втричі: на світовому ринку бронетранспортери APC від TAG приблизно коштують близько 200 000 євро, тоді як Міноборони ФРН заплатило за них 600 000 євро за одну машину.