На капітальну підготовку інфраструктури до прийняття на озброєння винищувачів знадобляться роки, проте наразі триває комплексна адаптація, аби літаки цього типу були максимально захищені та могли виконувати бойові завдання.
Про це заявив в ефірі телемарафону Єдині новини речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, коментуючи заяви Литви про те, що Україна отримає перші F-16 американського виробництва у червні 2024 року.
Чи буде готова інфраструктура для прийняття F-16
– Готовність інфраструктури – поняття непросте, тому що, аби підготувати капітально, потрібно роки. Ідеально було б сьогодні літаки під землю заховати, як Іран це робить, щоб побудувати залізобетонні сховища, які б протистояли балістичним ракетам, – пояснив він.
Ігнат розповів, що захист F-16 включає так звану пасивну оборону – це сховища та інфраструктура, а друге – це засоби ППО і проти балістики, і проти крилатих ракет, і проти дронів.
– Тому це все відбувається в комплексі. Ми вже адаптовуємо інфраструктуру під цей тип літака. Адаптація – це те, що дозволить йому виконувати завдання з наших злітно-посадкових смуг і утримувати на наших аеродромах. Тому про терміни справді не будемо казати. Питання в тому, що нам якомога швидше потрібен цей літак, – підсумував речник.
Глава Міноборони Литви Арвідас Анушаускас 18 лютого на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки заявив, що американського виробництва у червні 2024 року.