Міністр юстиції пропонуватиме мобілізовувати корупціонерів та дрібних порушників
Міністр юстиції пропонуватиме мобілізовувати корупціонерів та дрібних порушників

Міністр юстиції пропонуватиме мобілізовувати корупціонерів та дрібних порушників

Міністр юстиції пропонуватиме мобілізовувати корупціонерів та дрібних порушників

За словами Малюськи, не всі засуджені є небезпечними для суспільства, частина ніколи не сиділа у тюрмі.

На думку міністра юстиції Дениса Малюськи, у новому законі про мобілізацію слід дозволити мобілізацію засуджених та правопорушників, які не сидять у тюрмі. Про це він заявив в інтерв'ю проєкту «Укрінформу» «Влада Inside».

«Мені здається, що навколо цієї тематики чимало міфів, і ніхто просто цього питання не опрацьовував. Справа в тім, що у нас у всіх уявлення про це, як про міф про пригожина, який забирає з в’язниць людей, ув’язнених, які там всі в наколках, авторитети, які там бігають з автоматами і можуть вистрелити в кого завгодно. Насправді ж – ситуація більш консервативна, простіша і ближча до життя. У нас не тільки ув’язнені, які перебувають у місцях позбавлення волі, не підлягають призову. Наприклад, людина, яка не отримала строк позбавлення волі, або отримала відстрочку, тобто вона гуляє по вулицях. Наприклад, людина порушила правила дорожнього руху, поїхала на червоне світло, машина виїхала на перехрестя, вона цю машину не об’їхала, середньої тяжкості ушкодження у іншого водія, є кримінальне провадження, отримала покарання з відстрочкою виконання. Вона гуляє по вулицях, є сім’я, вона працює, просто періодично вона відвідує наші центри апробації. Ця людина не підлягає призову. У мене велике запитання, а чому?», - заявив Малюска.

За його словами таких людей також треба мобілізовувати, хоча згідно з законом вони не підлягають під мобілізацію.

При цьому Малюська додав, що і серед увязнених не всі становлять загрозу для суспільства чи армії.

«Найкласичніший, найгарячіший     приклад, який не дискутується, – корупціонери. Їх посадили у в’язницю, а чи не варто, хай вони кров’ю захищають свою репутацію – умовно кров’ю, безумовно», - сказав він.

Також міністр додав, що є чимало людей, які є безпечними, а армія це не лише про зброю.

«Лопату в руки, копаємо. Забезпечуємо, готуємо їжу, носимо, розвантажуємо. У військового є купа роботи, яку можна виконувати і треба без зброї. Чому їх не можна залучити? Мова йде про тисячі людей. Тому наша позиція – це робити треба. Ми будемо м’яко це пропонувати парламенту, будемо переконувати військових, що їм це теж потрібно. Коли нам це вдасться, це буде реалізовано, а я думаю, що це неминуче», - підсумував він.

Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні ухвалила новий законопроєкт про мобілізацію. Зокрема у ньому передбачено, що придатні жінки, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік. А жінки на військовому обліку можуть бути призвані або залучені для оборонних робіт у воєнний час добровільно. Також пропонується надати право на відстрочку для деяких категорій студентів і викладачів.

Окрім того, згідно з новим варіантом законопроєкту про мобілізацію №10449, відстрочку від мобілізації матимуть усі люди з інвалідністю, проте їм необхідно буде пройти перевірку.

Водночас посадовці пропонують, щоб повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки могла бути надіслана українцям через електронний кабінет.

А ще новий законопроєкт про мобілізацію передбачає, що добровільно можуть призватися в армію засуджені з умовним терміном відбування покарання.

Джерело матеріала
loader
loader