Денис Малюська
  • Дата народження
    19 листопада 1981
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Денис Малюська
3876

Денис Малюська

Малюська Денис Леонтійович: ексміністр юстиції України (2019-2024)

Малюська Денис Леонтійович - юрист, консультант із розвитку приватного сектора Групи Світового банку, що склав депутатські повноваження на першому ж засіданні Ради й став міністром у новому уряді Гончарука, а потім і в уряді Шмигаля.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Цитати та новини
  7. Декларація

Біографія 

Денис Малюська народився 19 листопада 1981 року в селищі Ярмолинці, що на Хмельниччині. Нині проживає в Києві.

Сім'я

Денис Малюська перебуває у шлюбі. Ім'я його обраниці — Людмила Рабчинська. Вона є суддею у Верховному суді України.

Також відомо, що у Дениса і Людмили є четверо дітей: дочки Єлизавета, Уляна і Соломія, а також син Нестор.

Освіта

Здобувши середню освіту, Денис Малюська подався до столиці. Там хлопець вступив до Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. У цьому ВНЗ він вивчав правознавство. 

Набагато пізніше Малюська продовжив гризти граніт науки в Лондонському університеті.

Кар'єра

Свою кар'єру Денис Малюська почав відразу після закінчення університету, у 2003 році. Тоді хлопець влаштувався юристом у юридичну контору. У цій компанії Денис займався питаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю.

Уже через рік Малюська відкрив адвокатське об'єднання під зрозумілою назвою «Адвокатська фірма« Бізнес-право». 

У 2005-му році молодий правознавець заснував ще одну компанію, що отримала назву «РАДНИК ПРЕС». Ця фірма спеціалізується на виданні журналів та іншої періодичної преси. Обидві компанії функціонують донині.

У 2010-му році Денис Малюська отримав пост консультанта Групи Світового банку. З цією організацією він співпрацював 9 років.

Узимку 2014-го року Денис обійняв посаду в канадській консалтинговій компанії «Agriteam Canada». Там він пропрацював лише рік.

У 2016-му році Малюська очолив Офіс ефективного регулювання, але в середині 2019-го року він пішов з цього підприємства. 

На такий крок йому довелося піти заради участі в парламентських виборах. На той момент Денис Малюська був у партії «Слуга народу». У результаті йому вдалося пройти до складу IХ скликання Верховної Ради України.

Денис Малюська склав депутатські повноваження на першому ж засіданні парламенту.

Денис Малюська — міністр юстиції

29 серпня 2019 року Дениса Малюську призначено міністром юстиції України. Крім цього, він став членом Національної інвестиційної ради. 

4 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала за відставку Олексія Гончарука з посади прем'єр-міністра, це тягне за собою відставку всього уряду. У той же день Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету міністрів, Денис Малюська знову призначений міністром юстиції України. 4 вересня 2024 року після написаної чиновником заяви про відставку, Верховна Рада проголосувала за його звільнення.

Компромат

Малюська і скандал із КСУ та недостовірні дані в декларації

У 2020 році Конституційний суд на чолі з Олександром Тупицьким скасував кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК, що визвало значний резонанс. Міністр юстиції Денис Малюська прокоментував це, зазначивши, що рішення суду йому “не подобається”. Він заявив, що буде працювати над тим, щоб електронні декларації знову стали необхідними.

Проте в тому ж році Денис Малюська сам втрапив у скандал із недостовірним декларуванням. У НАЗК зазначили, що він не вказав вартість квартири в столиці. І таким чином недостовірні дані в декларації відрізняються від достовірних на 146 тисяч 60 гривень.

Малюська і власники медіа

У 2021 році Денис Малюська критично висловився про українські медіа. Зокрема міністр вважає, що в Україні вони виконують роль зброї. Крім цього, він запропонував перевірити власників медіа на поліграфі, оскільки переконаний, що працівникам різних холдингів платять гроші у конвертах, тобто неофіційно. 

 Цитати та новини

Коли було прийнято рішення йти в Парламент, Денис відмовився від частини своїх робочих обов'язків, але так і не залишив наступника і не продав свій юридичний і видавничий бізнес.

“Реформи Камасутри” — саме так юрист Денис Малюська назвав те, що відбувається в українському парламенті. На його думку, між українськими реформами та сексом є дуже багато спільного. 

Малюська вважає: щоб зробити ефективні реформи та забезпечити розвиток країни, необхідно провести аналіз і модернізацію українського правового поля. Через цей процес пройшло багато європейських країн приблизно 30 років тому. Зараз левову частку української правової бази складають закони тоталітарного СРСР. Зрозуміло, свою лепту внесла епоха неоднозначних 90-х рр. з такою ж політикою і скажений нормотворчий принтер 00-х рр. Все це потрібно доводити до ладу, щоб навести порядок в країні.

Чутки про відставку Дениса Малюськи

У серпні 2021 року у низці ЗМІ з’явилися чутки про можливу відставку Дениса Малюськи з посади очільника Мін’юсту. Згодом ці чутки він прокоментував, зазначивши, що поки своє місце покидати не збирається. Але є три людини, одного слова яких буде достатньо, щоб він пішов з посади. Це президент, прем’єр-міністр та дружина. Крім цього, Малюська наголосив, що за місце не тримається і зможе займатися іншими справами — поза Міністерством юстиції.

Декларація

Згідно з декларацією, поданою в квітні 2021 року (виправленою), Малюська Денис Леонтійович має у 100-відсотковій власності квартиру у Києві. Також на праві користування він вказує в декларації батькову квартиру в столиці, а також квартиру й земельну ділянку в Київській області, що належать родичці міністра — Златі Малюсьці.

Разом із дружиною Денис Малюська має авто Мазда 05 2008 року випуску.

Річний дохід Дениса Малюськи склав 638 тисяч 719 гривень. Його дружина за рік заробила 797 тисяч 420 гривень.

Грошові активи (разом із дружиною): 214 тисяч 127 гривень та 38 тисяч 329 доларів.

Згадки про персону