Деменція є небезпечним синдромом. Вона може бути спричинена низкою захворювань, що виникають через порушення функцій головного мозку. У Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як розпізнати хворобу та отримати безкоштовні ліки.
Як розпізнати деменцію: головні симптоми
У ЦГЗ пояснили, що існує декілька типів деменції. Найпоширенішим із них - хвороба Альцгеймера. Вона охоплює близько 60-70% усіх випадків деменції.
«В Україні орієнтовна кількість людей з деменцією оцінюється в півмільйона людей. Згідно з даними Міжнародної асоціації Альцгеймера, недодіагностика деменції у світі становить близько 75% - 41 млн людей. Водночас, прогнозований рівень недостатньої діагностики деменції в Україні може становити до 94%», – йдеться у повідомленні.
До ранніх ознак та симптомів хвороби Альцгеймера належить:
- дезорієнтація в часі та місці;
- труднощі виконання повсякденної роботи;
- повторення питань та постійне уточнення вже відомої інформації;
- проблеми з веденням діалогу та порушення мовлення;
- проблеми із запам'ятовуванням розташування речей;
- проблеми з підрахунком;
- зміна настрою та поведінки;
- втрата здатності мислити раціонально та ухвалювати рішення;
- порушення зорових відчуттів у сприйнятті простору;
- складнощі орієнтуватися в просторі та тримати баланс, розрізняти кольори та контрастність;
- проблеми з читанням та керуванням автомобілем.
Як отримати ліки від деменції безкоштовно
Люди з деменцією можуть отримати безкоштовну допомогу від БФ «Незабутні». Фонд надає ліки, юридичні консультації, а також психологічну підтримку для людей з деменцією та їхніх доглядальників. Деталі можна дізнатися на сайті фонду або за номером телефону 0800 30 88 30.
Щоб отримати ліки необхідно:
- Мати паперовий рецепт на ліки з переліку та документи для підтвердження особи з деменцією (паспорт та ідентифікаційний код);
- Заповнити заявку за посиланням та прикріпіть фото документів. Якщо виникли проблеми із цим, можна зателефонувати за номером 0800 30 88 30;
- Отримати ліки у поштовому відділенні.
Раніше дослідження групи вчених із китайського Хуачжунського університету науки та технологій показало, що люди з низьких соціально-економічних верств більш ніж утричі частіше стикаються з раннім розвитком деменції (до 65 років).
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!