Правоохоронними органами США, Великобританії та ЄС розкрито глобальну мережу хакерів-вимагачів, серед учасників були українці та росіяни. Зокрема, вдалося зупинити активність міжнародного угрупування хакерів LockBit.
Служба безпеки України повідомляє, що "кібероперацію проводили спільно з Національною поліцією, Європолом та Офісом генпрокурора". Натомість в Євроюсті про нашу країну згадали один раз, розповівши, що двоє членів команди здирників було заарештовано у Польщі та Україні. Нацполіція уточнила: в Тернополі викрили батька й сина з угрупування LockBit.
Зловмисники викрадали у відомих компаній таємну інформацію та персональні дані, а потім вимагали за них викуп. Згадані українці, за словами наших правоохоронників, завдавали кібератаки з метою викупу у Франції.
В цілому, за останні п'ять років група здійснила понад три тисячі кібератак проти фінансових установ та корпорацій всіх західних країн. Повідомляється, що з однієї американської компанії хакери вимагали понад 90 млн доларів.
В ході операції правоохоронці заблокували даркнет-сайти угрупування, вилучили в США та країнах ЄС понад 30 серверів та заблокували понад 200 криптовалютних рахунків. В Україні ж було "виявлено мобільні телефони та комп’ютери з доказами незаконної діяльност"і. Отримані речові докази будуть надані міжнародним партнерам, пообіцяли в СБУ.
"Завдано серйозного удару по LockBit, найактивнішій у світі групі кіберзлочинців, яка пропонує програми-вимагачі як послугу", – повідомив Євроюст.
Хакерське угрупування LockBit відоме своїм вірусом-здирником. Вважається, що угрупування надає вірус іншим кіберзлочинцям в обмін на відсоток від сплачених викупів.
Як повідомляв OBOZ.UA, 18 лютого російські хакери здійснили чергову атаку на низку українських медіа та розмістили на їхніх ресурсах фейкову інформацію.
У свою чергу кібератака Головного управління розвідки України "поклала" сервер спецзв’язку міністерства оборони Росії. У результаті кібератаки припинено обмін інформацією між підрозділами російського відомства.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!