Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Як зазначається, Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) створив спеціальну групу для розслідування та забезпечення дотримання санкцій, які країна запровадила після повномасштабного вторгнення Москви в Україну два роки тому.
Цей крок був зроблений після того, як торік Швейцарія потрапила під критику за те, що вона не зробила достатньо для того, щоб перешкодити росіянам приховувати гроші в швейцарських банках.
Станом на кінець 2023 року було заморожено активів на суму близько 7,7 мільярда швейцарських франків (понад $8,7 млрд), що становить лише частку від 150 мільярдів франків (понад $170 млрд) російських грошей, які, за оцінками, зберігаються у швейцарських банках.
SECO повідомив у середу, що з моменту вторгнення до нього надійшло 230 повідомлень про потенційні порушення санкцій за наводками від фінансових компаній, митних органів та інших країн. Через це було відкрито 47 проваджень, з яких 20 справ було закрито, а в рамках дев'яти - були введені фінансові штрафи. За даними SECO, 18 справ все ще залишаються активними, і до них постійно додаються нові.
Більшість справ стосуються порушень заборони на експорт предметів розкоші або товарів, що мають економічне значення для Росії, які можуть підтримати військові зусилля Москви, повідомив речник SECO.
У той час як SECO проводить простіші розслідування, більш складні справи передаються до Генеральної прокуратури Швейцарії, яка минулого тижня заявила, що розслідує можливі порушення.
Як повідомляв Укрінформ, посли країн-членів Євросоюзу у середу, 21 лютого, погодили в принципі 13-й пакет санкцій проти Росії за її агресію проти України.
Торік у грудні ЄС ухвалив 12-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії.
Фото: Werner Sidler / Pixabaу