Лише кожен десятий європеєць вірить, що Україна все ще може перемогти Росію
Лише кожен десятий європеєць вірить, що Україна все ще може перемогти Росію

Лише кожен десятий європеєць вірить, що Україна все ще може перемогти Росію

Лише кожен десятий європеєць вірить, що Україна все ще може перемогти Росію

Близько третини підтримують думку, що слід прагнути до мирних переговорів.  

Лише один із десяти європейців у дванадцяти країнах Європи вірять, що Україна переможе Росію на полі бою, тоді як удвічі більше, а саме 20%, прогнозують перемогу Росії. Навіть у найбільш оптимістичних опитаних державах-членах – Польщі, Швеції та Португалії – менше ніж кожен п’ятий,  а точніше 17%, вірить, що Київ може перемогти. Такі дані соціологічного опитування на замовлення Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), наводить The Guardian.

Опитування показало, що в усіх країнах найбільш поширеною думкою, яку поділяють в середньому 37% респондентів, було те, що війна закінчиться компромісним врегулюванням, хоча деякі країни були більш зацікавлені в такому результаті, ніж інші.

У Швеції (50%), Португалії (48%) і Польщі (47%) респонденти частіше казали, що Європа повинна допомогти Україні дати відсіч, тоді як в Угорщині (64%), Греції (59%), Італії (52%) ) та Австрії (49%), вони вважали за краще підштовхувати Київ до врегулювання ситуації. У Франції, Німеччині, Нідерландах та Іспанії думки розділилися більш рівномірно.

Соціологи вказують, що опитування показало, що багато європейців все частіше вважають війну Росії проти України предметом безпосереднього занепокоєння, при цьому 33% сказали, що вона мала більший вплив на їхню країну – і на Європу (29%) – ніж війна на Близькому Сході.

Можливе повернення Трампа на пост президента США в Європі сприймають як погану новину: 56% респондентів у 12 опитаних країнах сказали, що вони були б дуже або досить розчаровані, якби колишнього президента було переобрано.

Єдиним винятком стала Угорщина, де 27% респондентів заявили, що були б задоволені поверненням Трампа, а 31% – розчаровані. До такої думки схиляються прихильники лише угорської «Фідес».

Серед інших ультраправих партій, які раніше висловлювали підтримку Трампу, лише близько третини виборців німецької AfD, австрійської FPÖ або братів Італії сказали, що вони вітали б його повернення, при цьому протрампівські настрої ще слабші серед прихильників Національного об’єднання Франції та польської «ПіС».

Якби США припинили військову допомогу Україні під час президентства Трампа, 41% європейців вважають, що ЄС повинен або збільшити свою підтримку, або зберегти її на поточному рівні, тоді як 33% віддали б перевагу, щоб ЄС наслідував приклад США.

«Щоб обґрунтувати продовження європейської підтримки України, лідерам ЄС потрібно змінити манеру розмов про війну», — прокоментував опитування представник Європейської ради з міжнародних відносин Марк Леонард.

За його словами, більшість європейців «відчайдушно намагаються запобігти перемозі Росії», але не вірять, що Київ може перемогти у військовому плані, маючи на увазі, що найпереконливішим аргументом для все більш скептично налаштованої громадськості було те, що продовження допомоги «може призвести до сталого миру шляхом переговорів, який буде вигідний Києву». – а не перемога Путіна.

Опитування було проведене в січні у 12 країнах-членах ЄС, включаючи Францію, Німеччину, Угорщину, Італію, Нідерланди, Польщу, Іспанію та Швецію та інші.

Як підрахував Forbes, в разі перемоги Путінапонад 20 мільйонів українців втечуть на захід. При цьому шість мільйонів уже покинули країну. Програш України обійдеться світу значно дорожче, ніж належна підтримка.

Джерело матеріала
loader
loader