Євросоюз погодив новий пакет санкцій проти Росії, до якого вперше увійшли китайські та індійські компаній, що підтримують РФ, незважаючи на безліч злочинів проти людства. Про це повідомляє Financial Times.
Заходи 13-го пакету санкцій, запроваджених Брюсселем у відповідь на повномасштабну війну РФ в Україні, спрямовані на близько 200 фізичних та юридичних осіб, але оминають важливі промислові сектори.
Включення китайських та індійських компаній до санкційних списків відбувається через те, що ЄС і його партнери з G7 намагаються унеможливити використання Росією третіх країн для ухилення від вже впроваджених обмежень.
Згідно з документами, з якими ознайомилася газета Financial Times, заходи стосуються трьох компаній у материковому Китаї та однієї в Індії, а також підприємств у Шрі-Ланці, Туреччині, Таїланді, Сербії та Казахстані.
Підприємства потраплять під торговельні обмеження після того, як буде виявлено, що вони допомагають постачати обладнання, зокрема електроніку та мікрочіпи, що використовуються Росією для виробництва зброї чи іншого обладнання, яке використовується у війні проти України.
Повідомлялось, що британські товари подвійного призначення - безпілотники, оптичні прилади, продукція важкого машинобудування – досі потрапляють до Росії, незважаючи на санкцій. Інші європейські країни, зокрема Німеччина й Польща, теж продають у кавказькі й центральноазійські країни велику кількість обладнання, яке йде до Росії.