Президент Чехії дозволив 20 чеським громадянам вступити до лав ЗСУ
Президент Чехії дозволив 20 чеським громадянам вступити до лав ЗСУ

Президент Чехії дозволив 20 чеським громадянам вступити до лав ЗСУ

Президент Петро Павел дав офіційну згоду 20 громадянам Чехії, які бажають вступити до лав Збройних сил України. Ще 56 осіб отримали відмову за рекомендацією Міністерства оборони, сказав глава чеської держави в інтерв’ю телеканалу NOVA в неділю.

За даними сайту iRozhlas.cz, від початку вторгнення Росії в Україну до канцелярії президента надійшло загалом 553 такі заяви. Більшість із них – 477 – було отримано попередником Павла, Мілошем Земаном, який дав добро 132 людям.

За чеськими законами, вступ до армії іншої держави без дозволу президента вважається злочином.

Зараз дивляться

– У випадку з деякими заявниками йдеться про недотримання умов, наприклад, людина не повинна перебувати в кримінальному провадженні, бо це може стати для неї гарною втечею, – пояснив Павел деякі з причин.

Він відхилив заяви приблизно 56 осіб.

Міністерства оборони та внутрішніх справ також беруть участь у напрацюванні рекомендацій щодо відмови чи дозволу.

– Але річ ще й у тім, що деякі з цих людей перебувають в активному резерві. У цьому випадку їхня відсутність може порушити боєздатність, – додав він.

Чехія відновлює армію

Президент також прокоментував нещодавню заяву начальника Генерального штабу Чехії Карела Реки, який відкрито заявив, що необхідно почати дебати щодо повторного введення обов’язкової або добровільної військової служби.

Дебати про військову повинність викликали пристрасті в чеському суспільстві. Петро Павел підтримав дебати про їхнє введення, на його думку, це лише адміністративна підготовка, складання проєкту того, на яку кількість людей можна розраховувати в разі потреби. Водночас він зазначив, що нинішній рівень активних резервістів у Чехії не є ідеальним.

– Оптимальний рівень резервів повинен перевищувати чисельність чинної армії, а ми до цього ще не наблизилися, – сказав він в інтерв’ю.

Росія виробила 150 танків, країни ЄС – жодного

Чеський лідер закликав громадськість продовжувати підтримувати охоплену війною Україну, яка вже другий рік чинить опір російському вторгненню. За його словами, ситуація на полі бою змінилася з моменту початку конфлікту. Росія навчилася на своїх помилках і тепер повністю зосереджена на військовій промисловості.

За словами Павла, західні країни в боргу перед Україною, розплачуючись за рахунками наданням боєприпасів і військової техніки. В інтерв’ю він зазначив, що, на його думку, західні країни роблять недостатньо, особливо коли йдеться про виробництво військової техніки.

– Росія перейшла на етап, коли вона перебудувала свою економіку на військові рейки, і сьогодні вона може виробляти 150 танків на місяць, сотні тисяч одиниць боєприпасів на місяць. У той час як Європейський союз за весь час війни не виробив жодного нового танка. Виробництво великокаліберних боєприпасів у наших країнах не дотягує навіть до російського щомісячного рівня, – заявив чеський президент, який очолював раніше військовий комітет НАТО.

Він додав, що Європа відчуває дефіцит не тільки в можливій підтримці України, а й у забезпеченні власної оборони і боєздатності.

Джерела: NOVA, Novinky.cz

Теги за темою
Збройні сили України Чехія
Джерело матеріала
loader
loader