Сьогодні, 27 лютого, виборці в штаті Мічиган голосуватимуть на праймеріз. Результати покажуть, наскільки сильно президент США Джо Байден та його ключовий республіканський суперник Дональд Трамп повинні турбуватися про те, чи зможуть завоювати підтримку ключових груп виборців на загальному голосуванні у критично важливому штаті, що вагається. Про це пише The Guardian.
Як на Байдена, так і на Трампа чекають виклики в межах своїх партій. Команда Трампа в Мічигані має справу з республіканською партією штату, місцеві лідери якої втягнуті у скандальні фракційні суперечки, в той час як Байден зіштовхнувся з кампанією антивоєнних активістів, які закликають не голосувати за чинного президента через його військову підтримку Ізраїлю.
Заклики не голосувати за Байдена на праймеріз Демократичної партії у штаті набрали обертів, їх також підтримали десятки місцевих посадових осіб.
Демократи можуть не підтримати жодного з кандидатів від партії, обравши графу "не визначився". У бюлетені для голосування на президентських праймеріз кожної партії є список кандидатів, які претендують на висунення на посаду президента, а також можливість обрати графу "не визначився". Мічиган належить до штатів з виборчим законодавством, яке автоматично вимагає включення цієї опції до бюлетеня. Коли виборці обирають цей варіант, їхні голоси підраховуються і оприлюднюються так само, як і результати для відповідних кандидатів. Коли виборець обирає опцію "не визначився", це означає, що він голосує "за партію", але не підтримує жодного з кандидатів, перелічених у бюлетені.
Активісти, які закликали не підтримувати Байдена, заявили, що можуть використати цю опцію, аби надіслати сигнал Байдену про ризик втратити підтримку Мічигану на загальному голосуванні в листопаді. Підтримка Байдена, зокрема, різко впала серед американських виборців арабського походження на тлі ситуації в Секторі Гази.
Щодо республіканців, то очікується впевнена перемога Трампа над колишнім губернатором Південної Кароліни Ніккі Гейлі, але слабкі місця в його підтримці, які проявилися на попередніх праймеріз у Південній Кароліні та Нью-Гемпширі, попри перемогу, можуть знову нагадати про себе в ключовому штаті, який має шанси стати вирішальним у голосуванні.
Якщо Трамп зіштовхнеться з труднощами в окрузі Кент на заході Мічигану, колишньому бастіоні республіканців, який підтримав Байдена у 2020 році, і в окрузі Окленд, де виборці також відійшли від Трампа, це може бути особливо показовим. За кілька днів до праймеріз Гейлі відвідала обидва округи, де вона стверджувала, що Трампу буде важко здобути підтримку місцевих виборців.
Раніше повідомлялося, що республіканські праймеріз у Південній Кароліні закінчились принизливою для її колишнього губернатора поразкою (у Гейлі 39,5% голосів проти 59,8% у Трампа). Як зазначив у коментарі для ZN.UA експосол України в США Олег Шамшур, праймеріз вкотре засвідчили, наскільки міцним є контроль Трампа над сучасною Республіканською партією і наскільки високою є його підтримка з боку партійної бази. За його словами, основний етап президентських перегонів у США може стартувати передчасно.
Детальніше про передвиборчу ситуацію в Сполучених Штатах Олег Шамшур писав у статті “Дочасний кінець сезону праймеріз? Трамп залишається чемпіоном”.