Китай продовжує посилювати вплив на Африку: обіцяє інвестиції в Сьєрра-Леоне
Китай продовжує посилювати вплив на Африку: обіцяє інвестиції в Сьєрра-Леоне

Китай продовжує посилювати вплив на Африку: обіцяє інвестиції в Сьєрра-Леоне

Китай продовжує посилювати вплив на Африку: обіцяє інвестиції в Сьєрра-Леоне

Китай зміцнив дипломатичні відносини з низкою країн регіону. 

Лідер Китаю Сі Цзіньпін пообіцяв заохочувати китайські компанії інвестувати в багату на корисні копалини, але економічно слабку Сьєрра-Леоне в межах довгострокового прагнення Пекіна до поглиблення економічних і політичних зв'язків з Африкою. Про це повідомляє Reuters.

Китай завжди вважав співпрацю з країнами Африки наріжним каменем своєї зовнішньої політики, заявив Сі у середу, 28 лютого, в Пекіні президенту Сьєрра-Леоне Джуліусу Мааді Біо, який відвідав Китай з візитом.

Відносини зі Сьєрра-Леоне є "моделлю єдності й співпраці" для інших африканських держав", додав китайський лідер.

Мааді Біо, якого в цьому візиті супроводжують міністри фінансів і гірничодобувної промисловості, сподівається залучити більше китайських компаній до інвестицій у західноафриканську державу для модернізації її слабкої інфраструктури.

"Ми з нетерпінням чекаємо на використання стратегічних можливостей на благо наших двох країн", - написав президент Сьєрра-Леоне в соціальній мережі X, додавши, що він подякував Сі "за безцінне партнерство і підтримку соціально-економічного розвитку” його країни. 

Під час зустрічі Китай оголосив про надання 50 млн юанів ($6,95 млн) економічної і технічної допомоги, списання боргу на 20 млн юанів і 1500 тонн продовольчої допомоги для Сьєрра-Леоне.

Очікується, що взаємодія Китаю з країнами Африки набуде більшого значення у 2024 році після зняття жорстких обмежень через пандемію COVID-19 і відкриття кордонів.

З початку 2023 року Китай зміцнив дипломатичні відносини з Ефіопією, Замбією, Беніном, Демократичною Республікою Конго та Габоном — на континенті, чиї природні ресурси вже давно привертають увагу.

Китай намагається посилити свій геополітичний вплив так само, як Сполучені Штати прагнуть поглибити зв'язки з континентом.

Сі сказав, що Пекін буде підтримувати прагнення Африки до індустріалізації та модернізації її сільськогосподарського сектору.

За даними аналітичного центру Американського інституту підприємництва, китайські компанії інвестували в Сьєрра-Леоне 6,4 мільярда доларів з 2010 року, переважно в метали.

У грудні минулого року Сьєрра-Леоне підписала договір з Китайською корпорацією доріг і мостів про будівництво 8-кілометрового мосту через річку, що відокремлює столицю Фрітаун від головного аеропорту країни, орієнтовною вартістю 1,5 мільярда доларів.

Сьєрра-Леоне намагалася переконати іноземних кредиторів, що зможе обслуговувати будь-який борг, який може взяти на себе, попри потребу у свіжому фінансуванні для відновлення після 11-річної громадянської війни, яка закінчилася у 2002 році.

У листопаді Китай надав Сьєрра-Леоне 13 мільйонів доларів на "підтримку економічного й соціального розвитку". За даними Міжнародного валютного фонду, Фрітаун винен Пекіну близько 78 мільйонів доларів, або 2,5% свого державного боргу.

Раніше повідомлялося, що лідер Китаю Сі Цзіньпін минулого року зміцнив дипломатичні відносини з рекордною кількістю держав, намагаючись згуртувати країни Глобального Півдня для зміни світового порядку, сформованого під керівництвом США.

Згідно з аналізом Bloomberg, Пекін поглибив відносини з 17 державами і територіями, більшість з яких належать до країн, що розвиваються. Таких темпів не спостерігалося протягом першого десятиліття перебування Сі при владі.

У той час як Вашингтон вибудував дипломатичну стратегію, залежну від коаліцій переважно багатих союзників, Пекін робить протилежне — згуртовує країни, що розвиваються і які складають більшість населення світу, використовуючи допомогу, торгівлю та інвестиції. 

Джерело матеріала
loader
loader