Ветеранське підприємництво в Україні врегулюють окремими законом – що це змінить
Ветеранське підприємництво в Україні врегулюють окремими законом – що це змінить

Ветеранське підприємництво в Україні врегулюють окремими законом – що це змінить

Ветеранське підприємництво в Україні врегулюють окремими законом – що це змінить

Проєкт містить зобов'язання держави щодо фінансової і іншої підтримки цієї категорії громадян

Діяльність ветеранів-підприємців пропонується врегулювати особливим законом – “Про ветеранське підприємництво”. Проєкт закону подають на термінове ухвалення Верховною Радою. В ньому є багато новацій для цієї категорії підприємців.

“Вже на наступному тижні документ планується включити до порядку денного Комітету для прийняття за основу та винесення до залу Верховної Ради України для голосування у першому читанні”, – повідомив виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Законопроект, який оприлюднено, визначає поняття ветеранського підприємництва, принципи державної політики у цій сфері, встановлює види та форми держпідтримки ветеранського бізнесу.

Хто може відноситись до підприємців-ветеранів?

Закон окреслює достатньо широке коло ветеранів, що можуть отримати відповідний статус – це можуть бути як ФОПи, так і юридичні особи приватного права, зокрема ті, де 60 і більше відсотків членів юридичної особи є ветеранами війни та/або членами їх сім'ї, та/або членами сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, та/або членами сім'ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України.

Цей статус також отримують ветеран війни, член сім'ї ветерана війни, член сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, член сім'ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України, зареєстровані в установленому законом порядку як фізична особа – підприємець або ті, які провадять незалежну професійну діяльність та є має податковий облік як самозайнята особа.

Що може отримати ветеран-підприємець?

Текст закону передбачає надання додаткових ресурсів для ветеранського підприємництва. Для цього необхідно пройти верифікацію та отримати відповідну реєстрацію. Держава може контролювати виконання норм, щодо отримання статусу. 

В цілому, підтримка запроваджується через класичну форму держпідждтримки – надання відповідних ресурсних пільг чи преференцій через цільові програми у таких напрямках:

  • фінансова,
  • інформаційна;
  • консультаційна;
  • просвітницька підтримка.

Закон роз'яснює, що серед цих проєктів та місцевих і загальнодержавних програм можуть бути такі, що спрямовані на підтримку:

  • у сфері інновацій, науки і промислового виробництва;
  • підтримку суб’єктів ветеранського підприємництва, що провадять експортну діяльність;
  • підтримку у сфері підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації управлінських кадрів та кадрів ведення бізнесу.

Щодо фінансової підтримки, то передбачені такі види підтримки, як гранти, надання кредитів для започаткування і ведення підприємницької діяльності, компенсація відсоткових ставок за кредитами або лізингових, факторингових платежів та платежів за користування гарантіями, надання гарантії та поруки за кредитами суб’єктів ветеранського підприємництва.

Фінансова поворотна чи безповоротна підтримка може надаватись і на зелені технології, що впроваджується ветеранським бізнесом  – підтримка впровадження енергозберігаючих та екологічно чистих технологій.

Раніше Олександр Порхун, який наразі виконує обов’язки Міністра у справах ветеранів України після звільнення Юлії Лапутіної з посади міністра, заявив, що ветеранська політика в Україні потребує кардинальних змін. Він наголосив, що ветеранська політика є важливою складовою національної безпеки та оборони України – адже, за прогнозами, після перемоги понад півтора мільйона військових повернуться до цивільного життя. Разом з ними до миру повертатимуться і їхні сім’ї, а також родини загиблих та зниклих безвісти Захисників і Захисниць України.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader