Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі ESA.
Ця місцевість північного полюса Марса відома як Північна рівнина (Planum Boreum).
Сам полюс покритий шарами дрібного пилу та водяного льоду. Вони в кілька кілометрів завтовшки і приблизно 1 000 км завдовжки.
У лівій частині цього зображення домінує величезна витягнута смуга хвилястих піщаних дюн, що простягаються на понад 150 км лише в цьому кадрі.
Цей «зморшкуватий» вигляд контрастує з «гладкою» місцевістю, видимою праворуч на світлині, зробленій завдяки камері зонду Mars Express High Resolution Stereo Camera (HRSC).
У цьому «гладкому» регіоні відсутні явні ознаки ерозії, він уникнув ударів каміння з космосу, що свідчить про те, що поверхня дуже молода і, ймовірно, щороку омолоджується.
Між цими двома крайніми точками знаходяться дві напівкруглі скелі, більша з яких шириною близько 20 км.
Mars Express обертається навколо Червоної планети з 2003 року. Він знімає поверхню Марса, наносить на карту його мінерали, визначає склад і циркуляцію його розрідженої атмосфери, досліджує підземну кору й те, як різні явища взаємодіють у марсіанському середовищі.
Як повідомляв Укрінформ, астрономи відкрили три раніше невідомі супутники навколо Урана і Нептуна, найвіддаленіших планет Сонячної системи.
Фото: ESA