Байден зустрівся з Мелоні на тлі побоювань щодо долі допомоги Україні від США
Байден зустрівся з Мелоні на тлі побоювань щодо долі допомоги Україні від США

Байден зустрівся з Мелоні на тлі побоювань щодо долі допомоги Україні від США

Байден зустрівся з Мелоні на тлі побоювань щодо долі допомоги Україні від США

Лідери підтвердили непохитну підтримку Києва в боротьбі проти російської агресії.  

Президент США Джо Байден привітав непохитну підтримку України з боку прем'єр-міністра Італії Джорджі Мелоні на переговорах у Білому домі, повідомляє “Голос Америки”.

Попри політичні розбіжності, ультраправа італійська лідерка та американський президент-демократ зберігають теплі відносини, частково через тверду підтримку Києва з боку Мелоні.

“Я хочу подякувати вам за непохитну підтримку України з боку Італії. Ми підтримуємо один одного - і Україну теж”, – сказав президент США.

Байден та Мелоні підтвердили непохитну підтримку Києва в боротьбі проти російської агресії.  

Прем'єр-міністр Італії наголосила на важливості постійної підтримки України з боку США. Американський лідер намагався запевнити Мелоні у тому, що зможе переконати республіканців у Конгресі припинити блокувати схвалення військової допомоги Україні на 60 млрд доларів.

Мелоні, чия країна цього головує в G7, запевнила, що Україна буде головною темою на саміті лідерів в Італії у червні.

“Ми маємо намір насамперед підтвердити міжнародний порядок, який ґрунтується на правилах, захищає свободу і дає Україні мир”, – заявила вона.

Байден та Мелоні також погодилися з важливістю надання допомоги Сектору Гази на тлі військової кампанії Ізраїлю проти ХАМАС.

Байден повідомив, що США почнуть скидати гуманітарну допомогу для жителів анклаву з повітря.

“Гуманітарна криза – наш пріоритет номер один”, – заявила Мелоні.

Вона закликала до довгострокового врегулювання ситуації, яке передбачає створення окремої палестинської держави.

Крім того, лідери планували обговорити ситуацію в Північній Африці, звідки до Італії прибувають потоки мігрантів, а також відносини з Китаєм.

Через те, що схвалення допомоги застрягло у Палаті представників, Україна зіштовхнулася з нестачею зброї. Крім того, це стривожило європейських союзників США, які побоюються, що РФ має подальші амбіції.

Чи є надія на розблокування допомоги Києву та які ще існують варіанти підтримки Сполученими Штатами нашої країни у війні? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними — вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader