Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Історія російського та радянського правління в Криму була позначена постійними епізодами етнічних чисток та насильства. Кримські татари, як і всі українці сьогодні, стали жертвами неодноразових геноцидів. Правда полягає в тому, що Крим, відокремлений від України, неминуче занепадатиме. А Крим, окупований Росією, буде постійним джерелом конфліктів. Наше нерозуміння цього історичного контексту лише підживлюватиме російську агресію», - зазначив голова Українських студій Кембридзького університету, американський україніст Рорі Фіннін.
У Сорбонні обговорювали культурний геноцид в окупованому Криму / Фото: Микола Колісник
На його думку, повернення Криму до складу України - це єдиний прагматичний шлях до досягнення миру, оскільки півострів є природним продовженням материкової України. Власне, це також питання захисту прав і свобод мільйонів людей, які перебувають під кремлівською окупацією.
У своїй доповіді українська письменниця та літературний критик Галина Крук згадала також про вчинений росіянами культурний геноцид, злочини якого були задокументовані на всіх звільнених територіях України з початком повномасштабної війни.
«Культурний геноцид - це систематичне і цілеспрямоване знищення традицій, мови та інших елементів, які відрізняють одну групу від іншої. Він не обмежується знищенням матеріальної культури, але також включає в себе знищення творців, позбавлення можливостей для культурного творення», - додала Крук.
Вона зосередилася на механізмах спротиву, які розгорнула українська література від початку повномасштабного вторгнення, щоб впоратися з травмою агресії та зберегти фундаментальні цінності людства.
Доповідачами та модераторами була також французький професор філософії Жан-Касьєн Біллє та перекладачка й історикиня Ірина Дмитришин.
Як передавав Укрінформ, президент України Зеленський у День спротиву окупації АР Крим і Севастополя закликав боротися за Крим і за повне відновлення сили міжнародного права щодо Криму і будь-якої іншої української землі.