Канцлер Німеччини Олаф Шольц прокоментував російське прослуховування німецьких військових чиновників. Під час візиту до Ватикану Шольц сказав журналістам, що це дуже серйозне питання, тому його інтенсивно прояснюють. Про це повідомило видання DW.
– Це дуже серйозна справа. Тому зараз це питання дуже ретельно, дуже інтенсивно та дуже швидко прояснюють, - заявив глава уряду ФРН.
Розмова офіцерів військово-повітряних сил Німеччини, які нібито обговорювали ймовірні удари TAURUS по Кримському мосту, справді відбувалася, передає німецьке агентство dpa, не називаючи своїх джерел.
1 березня головний редактор російського державного телеканалу RT Маргарита Сімоньян заявила, що їй передали 40-хвилинний аудіозапис, на якому "високопоставлені офіцери бундесверу" обговорюють можливі удари по Кримському мосту за допомогою німецьких далекобійних крилатих ракет TAURUS. Пропагандистка опублікувала розшифровку розмови та аудіозапис розмови, яка, за її словами, відбулася 19 лютого. Онлайн-конференція відбулася на американській платформі Webex.
Міністерство оборони Німеччини повідомило, що розпочало перевірку повідомлень про можливе протизаконне перехоплення онлайн-конференції високопоставлених офіцерів військово-повітряних сил ФРН (люфтваффе). "Федеральне відомство військової контррозвідки вжило всіх необхідних заходів", також повідомила у відповідь на запит DW представник Міноборони в Берліні.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц неодноразово виступав проти передачі Україні німецьких крилатих ракет TAURUS. Востаннє, 29 лютого, на зустрічі він обґрунтував відмову тим, що ракета здатна вразити ціль у Москві, якщо її "неправильно налаштувати". Крім того, для забезпечення контролю за застосуванням ракет необхідно було б відправити в Україну німецьких військових.
- 22 лютого Бундестаг ухвалив резолюцію із закликом для уряду Німеччини розпочати постачання далекобійних систем Україні. За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгора Чернєва, йдеться саме про ракети Taurus, тому що інших систем дальньої дії, описаних у резолюції, Німеччина не має.