Активісти британської ініціативної групи стверджують, що багато лікарів не попереджають належним чином своїх пацієнтів про можливі дуже важкі побічні ефекти популярних ліків від астми Монтелукаста.
Неконтрольована агресія
Повідомляється, що пацієнти з астмою, серед яких багато дітей, серед побічних ефектів препарату відзначають нічні жахіття, депресію і, в рідкісних випадках, галюцинації або суїцидальну поведінку.
– Постраждалі повідомляють про неконтрольовану агресію, про те, що діти нападають на членів сім’ї та страждають від дуже нав’язливих думок. На жаль, були також спроби самогубства, – розповіла членкиня ініціативної групи Таня Хіндер.
Самогубство в 14 років
Грем і Елісон Міллер, чий син Гаррі, що страждає на астму, наклав на себе руки у віці 14 років у лютому 2018 року, вживаючи наркотик, належать до сімей, які закликають до дії.
Батьки дізналися про можливі побічні ефекти Монтелукаста через два роки після смерті їхнього сина і вимагають відновлення розслідування.
Боротьба з наркотиком
Британська група по боротьбі з наркотиком, до якої входять майже 3 500 членів, виступає за більш помітні попередження, більш суворий контроль і підтримку постраждалих.
За словами експертів, революційні ліки від астми та алергії було випущено фармацевтичним гігантом Merck у 1998 році. Вони запобігають звуженню дихальних шляхів і нападам астми.
Побічні ефекти препарату, включно зі змінами поведінки та настрою, перераховані в інформаційному листку для пацієнтів, але учасники кампанії кажуть, що попередження мають бути надруковані на упаковці та відзначені медичними працівниками.
Регулюючий орган
Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення (MHRA) підтвердило, що вже розглядає ризики, пов’язані з препаратом Монтелукаст.
В агентстві заявили, що проводять додаткову перевірку, щоб розглянути будь-які нові дані про ризик, індикатори недостатньої поінформованості пацієнтів, осіб, які здійснюють догляд, і медичних працівників, а також необхідність будь-яких подальших регулювальних дій.