Сьогодні, 4 березня, українському композитору Володимиру Івасюку могло б виповнитися 75 років. За своє життя він написав понад 100 пісень, а слова його Червоної рути знають напам’ять мільйони людей у всьому світі.
Володимир Івасюк є одним із основоположників української естрадної музики, тож про його життя та творчість має знати кожен громадянин. До дня народження композитора ми зібрали цікаві факти про нього.
Володимир Івасюк – цікаві факти з життя
Майбутнього композитора назвали Володимиром невипадково – батько дав це ім’я синові на честь своїх улюблених поетів Сосюри та Cамійленка.
Володимир Івасюк разом з друзями випадково скинув бюст Леніна у Кіцмані. Гуляючи парком, хтось із компанії молодиків закинув картуз на гіпсовий бюст Леніна. При спробі зняти його, незакріплений бюст упав і розбився. Після цієї ситуації Івасюка виключили з Чернівецького медичного інституту, за хуліганство він відсидів 15 днів.
Володимир працював слюсарем на заводі Легмаш. Там він організував хор, а потім – студентський камерний оркестр. Завдяки позитивній характеристиці, яку написали на Легмаші, Івасюк зміг поновити навчання в медінституті.
Цікаві факти про творчість Володимира Івасюка
Багато своїх пісень Володимир писав під псевдонімом, оскільки не був членом спілки композиторів, а тому відомі колективи не мали права брати їх до репертуару.
Івасюк вмів грати на альті, фортепіано та гітарі, мав неабиякий хист до малювання. Як розповідав співак Ігор Кушплер, одного разу Володимир за ніч написав оркестрову партитуру для 60 інструментів по пам’яті.
Останні п’ять років свого життя Івасюк зустрічався з росіянкою Тетяною Жуковою, солісткою Львівського оперного театру.
18 травня 1979 року тіло композитора знайшли в Брюховицькому лісі під Львовом, Володимир прожив всього 30 років. Влада спробувала видати смерть Івасюка за самогубство, хоча згодом було доведено, що митця вбили.