Скельні міста Європи: яке воно, життя на краю прірви
Скельні міста Європи: яке воно, життя на краю прірви

Скельні міста Європи: яке воно, життя на краю прірви

Де тільки люди не будують міста: на воді, посеред гір, в пустелях... А ще є скельні поселення, які звисають на краю прірви. Про них сьогодні й розповімо.

Рокамадур, Франція

Над глибокою ущелиною річки Алзу височіє невеличка провінція. Перші домівки тут з'явилися ще в XII столітті. З того часу поселення розрослося і набувало популярності. І не дивно: не кожен день зустрінеш селище, яке врізане в міцну 120-метрову скелю. 

Сюди часто навідуються паломники зі всього світу. Їдуть вони до Рокамадура з однією метою – поклонитися останкам Святого Аматора. Тіло проповідника колись знайшли перед входом в каплицю Нотр-Дам. Нині тут розташована унікальна статуя Святої Мадонни. Скульптура відома чорним обличчям і руками. 

Скельні міста Європи: яке воно, життя на краю прірви

Ронда, Іспанія

Це скельне іспанське місто знаходиться у провінції Малага. Воно розташовується над ущелиною на висоті 760 метрів. Ронда славиться довгими пішохідними маршрутами та серпантинами, що пронизують весь населений пункт.

Візитівка міста – міст Пуенте-Нуеве, що простягається через річку Гвадалквівір. Його будували цілих 42 роки та офіційно відкрили 1793-го.Також радимо відвідати два оглядових майданчика: Jardines De Cuenca та Mirador de Aldehuela. 

Скельні міста Європи: яке воно, життя на краю прірви

Кастельфуліт-де-ла-Рока, Іспанія 

Ще одне іспанське містечко, де варто побувати. Воно знаходиться у регіоні Каталонія, на базальтовій скелі заввишки 50 метрів. Якщо порівнювати з попередніми локаціями, то воно розташоване відносно низько. Але на вигляд навіть не скажеш. 

Тут будиночки туляться один до одного у два ряди. Здається, що ще хвилина і вони зірвуться вниз. Але ні, вони гарно тримаються ще з епохи Середньовіччя. І, певно, ще довго простоять. До речі, частина домівок зведена з вулканічної породи. Тому вони мають такий химерний вигляд.

Скельні міста Європи: яке воно, життя на краю прірви

Боніфачо, Франція

На південному краю острова Корсика затишно вмостилося біле містечко. Тут хатинки звисають прямо над морем з висоти 70 метрів. Локація часто приваблює світових зірок, тож біля берега можна побачити дорогі яхти, а вулицями часто гуляють знаменитості. Приголомшливого ефекту провінції додають вузькі вулички, гроти та підземелля. 

Боніфачо живе туризмом, тому місцеві намагаються задовольнити всі потреби гостів. Тут є фешенебельні готелі, ресторанчики, кав’ярні та сувенірні крамниці. До речі, спуститися до водички можна, але доведеться подолати 187 сходинок.

Скельні міста Європи: яке воно, життя на краю прірви

Позітано, Італія 

Курорт розташований на узбережжі Амальфі. Здається, що його домівки наче приклеїли до скелі. Вони зведені на різній висоті й здалеку нагадують мозаїку.

Це місце полюбляють селебріті. Але і звичайних туристів тут вистачає. Приваблює їх унікальна архітектура. Зокрема, слід відвідати церкву Вознесіння Діви Марії. Не прогавте можливість завітати на сусідні острови. Наприклад, з місцевого порту курсує паром до Лі Галлі – батьківщини міфічних сирен. 

Також Позітано славиться своєю керамікою. Вироби з цього матеріалу можна побачити навіть на стінах будинків. 

Скельні міста Європи: яке воно, життя на краю прірви

Санторіні, Греція

Цей острів точно не потребує додаткової реклами. Тут серед прекрасних краєвидів на висоті 400 метрів над рівнем моря розташовані два скельних містечка – Фіра та Ія. 

Обидва поселення дуже гарні. Одне від одного їх відділяє всього 12 кілометрів. Прогулюючись їхніми вуличками, відчуваєш, ніби потрапив у лабіринт, з якого нереально вибратися. Визначних атракцій тут немає. Локації підкорюють серця туристів своїм виглядом.

Якщо вам хочеться незвичайної мандрівки, відправляйтеся до цих місцин. Ми впевнені, вам сподобається. Гарної вам подорожі!

Раніше OBOZ.UA розповідав про маловідомі європейські острови.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!  

Джерело матеріала
loader