Справу колишнього очільника Верховного суду Князєва скерували до суду
Справу колишнього очільника Верховного суду Князєва скерували до суду

Справу колишнього очільника Верховного суду Князєва скерували до суду

Обвинувальний акт скерували до суду 4 березня 2024 року. Це вдалося зробити за матеріалами досудового розслідування.

Деталі справи

Вдалося встановити, що у 2002 році бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. 18 років потому вони звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції комбінату. У суді відмовили.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі – продажу цінних паперів.

Аби не втратити акції, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом "бекофісу" у Верховному Суді. Вже у березні – квітні 2023 року бізнесмен передав адвокату 2,7 мільйона доларів США (1,8 млн доларів США – суддям Верховного Суду, решта – як "оплата" посередницьких послуг).

19 квітня 2023 року Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

Під час слідчих дій НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 мільйона доларів США. Під час отримання другого траншу у 450 тисяч доларів США 15 травня 2023 року Голову ВС і адвоката викрили "на гарячому".

Санкція статті Князєва передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Справа Пашинського

  • Колишньому в.о. очільника Офісу Президента 21 лютого обирали запобіжний захід. Засідання відбувалось без журналістів, їх не впустили.
  • Сторона обвинувачення клопотала про застосування до Пашинського запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, але не довше строку досудового розслідування. Крім цього, просили про заставу у розмірі 299 мільйонів 999 тисяч 100 гривень.
  • Слідство вважає, що під час того, як він очолював Адміністрацію Президента, Пашинський разом із бізнесменом Сергієм Тищенком та низкою інших осіб заволоділи нафтопродуктами – 97 000 тонн палива. Збитки державі оцінили в 967 мільйонів гривень.
Теги за темою
Новини України Корупція
Джерело матеріала
loader
loader