Франція знову скликає конференцію щодо допомоги Україні: запрошені генсек НАТО, Кулеба та 28 країн
Франція знову скликає конференцію щодо допомоги Україні: запрошені генсек НАТО, Кулеба та 28 країн

Франція знову скликає конференцію щодо допомоги Україні: запрошені генсек НАТО, Кулеба та 28 країн

Франція запросила міністрів закордонних справ і оборони основних союзників України, а також генерального секретаря НАТО, взяти участь у четвер у відеоконференції, мета якої – продемонструвати “єдиний фронт” і виробити конкретні пропозиції щодо посилення підтримки Києва.

Про це пише агентство Reuters, яке отримало доступ до запрошення на захід.

Нова зустріч щодо підтримки України

Видання зазначає, що президент Франції Еммануель Макрон зіткнувся з хвилею критики з боку низки західних союзників після того, як відкрито запропонував ідею відправки західних військ в Україну за підсумками конференції 26 лютого з питань російсько-української війни, що відбулася в Парижі.

Зараз дивляться

Наступна зустріч мала також відбутися в Парижі за участю міністрів і високопоставлених дипломатів із 28 країн, але її відклали заради відеодзвінка на тлі критики, що зустріч була занадто поспішною, зазначає агентство.

– Дебати, що послідували за цим, лише частково відображають реальність дискусії в Парижі і не повинні затьмарити нашу колективну рішучість підтримати Україну, – ідеться в запрошенні, що потрапило в розпорядження Reuters.

Запрошення, надіслане міністрам від імені міністрів закордонних справ і оборони Франції, також адресоване генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу і главі зовнішньої політики ЄС Жозепу Боррелю. Обидва вони не були запрошені 26 лютого.

За словами дипломатів, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також візьме участь у відеоконференції.

Що хочуть обговорити на зустрічі

У запрошенні йдеться про те, що на зустрічі будуть розглянуті способи прискорення поставок ключових засобів, зокрема поставок і виробництва артилерійських боєприпасів, а також організація системи, що дасть змогу партнерам поліпшити способи спустошення запасів боєприпасів і створити нові варіанти для ракет середньої і великої дальності.

Також наголошується, що, “не стаючи самі стороною конфлікту”, міністри і дипломати розглянуть можливість надання підтримки в галузі кіберзахисту, розмінування або знешкодження боєприпасів, забезпечення безпеки кордону з Білоруссю і координації виробництва та обслуговування техніки в Україні.

При цьому в запрошенні не згадується ідея про те, щоб направити в Україну небойові війська, що, на думку французьких офіційних осіб, може стати можливим.

Ще одна сфера, яку обговорюватимуть, – це підтримка країн, яким безпосередньо загрожує Росія, зокрема сусідньої з Україною Молдови.

За словами трьох дипломатів, президентка Молдови Майя Санду прибуде до Парижа в четвер для окремих переговорів із Макроном.

Заява Макрона про західні війська в Україні

Раніше Еммануель Макрон заявив, що західні країнам “нічого не можна виключати” в питанні відправки військ НАТО в Україну. При цьому він визнав, що серед європейських країн відсутній консенсус щодо цього.

Згодом з боку низки країн-союзників прозвучали заяви, які заперечують можливість відправки західних військ в Україну. До прикладу, з подібними заявами виступили Німеччина, Швеція, Чехія, США та Польща.

З іншого боку глава уряду Естонії Кая Каллас заявила, що західним країнам не можна виключати жодних способів надання допомоги Україні.

Фото: Дмитро Кулеба

Теги за темою
Франція Еммануель Макрон
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader