Українка Ольга Лоєк , яка вивчає когнітивні науки в Університеті Пенсильванії, знайшла свого клона на китайських платформах, де «вона» говорить про бажання вийти заміж за китайця та вихваляє історію Китаю. Про це пише «Голос Америки».
20-річна українка має свій канал на YouTube, на якому вона розповідає про ментальне здоров’я та про свої філософські погляди на життя. Деякий час назад підписними почали писати Ользі про те, що що бачили її в китайських соціальних мережах.
Так Ольга нібито представляється росіянкою, вільно розмовляє китайською, любить цю країну і планує вийти заміж за китайця. При цьому на різних соціальних платформах ії звуть то Наташа, то Анна, то Грейс.
- Я почала перекладати відео за допомогою Google Translate і зрозуміла, що більшість цих облікових записів говорять про такі речі, як Китай, Росія, про те, наскільки хороші відносини між Китаєм і Росією. Це дуже образливо, - зазначила Лоєк.
В одних деяких роликах «Ольга» розповідає про цінність зв’язків РФ та Китаю. В інших – вихваляє китайську історію та культуру або розповідає про своє бажання вийти заміж за китайця.
- Якщо ти одружишся з російськими жінками, ми будемо прати білизну, готувати, мити посуд кожен день. Ми також дамо вам іноземних дітей, скільки захочете, - каже «дівчина».
Ольга знайшла сотні відео зі своїм клоном. Фото: holosameryky.com
Українка знайшла на відеосайтах Douyin і Bilibili кілька десятків відео, на яких аватар з її обличчям розмовляє китайською. На більшості з них йдеться про запрошення відвідати онлайн-магазини для купівля «справжніх російських товарів».
Douyin є китайською версією TikTok. Вона позначила деякі з цих відео як потенційно згенеровані ШІ. Проте під відео багато коментарів, які свідчать про те, що це справжня жінка. Один з користувачів відзначив: "Російська красуне, китайці вітають вас".
Лоєк наголосила, що враховуючи те, що вона з України, то ніколи не скаже подібних речей.
- Це, ймовірно, використовується для того, щоб люди, можливо, люди в Китаї, відчували, що іноземці вважають їхню країну кращою, - вважає Лоєк.
На Bilibili, найбільшому відеосайті Китаю, на даяких відео, де говорить клон Лоєк, позначено логотипом HeyGen, що вказує на те, що відео було створено на вебсайті компанії. В одному відео компанія навіть показує, як зробити коротке відео на HeyGen із кліпом, на якому розмовляє Лоєк.
HeyGen – це компанія штучного інтелекту зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі, яка працює в Китаї з 2020 року. Вона спеціалізується на реалістичних цифрових аватарах, генерації голосу та перекладі відео. Технологія, розроблена HeyGen, була використана у відео штучного інтелекту, де Дональд Трамп і Тейлор Свіфт розмовляють ідеальною китайською мовою, які стали вірусними в китайських соціальних мережах у жовтні 2023 року.
Згідно з політикою модерації HeyGen, користувачі не мають створювати аватари, які "зображують реальних людей, включаючи знаменитостей або громадських діячів, без явної згоди". Також існує навчальне відео компанії зі створення аватарів, в якому наголошується, що користувачі повинні надіслати відео людей, які дають згоду на використання їх зображення.
За словами Лоєк, після того, як вона та її підписники на YouTube надіслали скарги китайським компаніям соцмереж, близько десятка облікових записів, на яких був її клон, було видалено.
- В лютому вперше в історії Одеського кінофестивалю (ОМКФ) постер для події створив штучний інтелект. Команда обирала із сотень варіантів, запропонованих ШІ.
- У Гонконзі злочинці використали ШІ для афери на 25 мільйонів. За допомогою штучного інтелекту сфабрикували «конференцію», в якій єдиним реальним учасником був бухгалтер відомої компанії. Під час «конференції» він отримав завдання перевести гроші на ряд рахунків. Що і зробив.