7 березня — перегляд документального фільму «Абетка» та обговорення проблеми сексуального насильства, повʼязаного з війною
7 березня — перегляд документального фільму «Абетка» та обговорення проблеми сексуального насильства, повʼязаного з війною

7 березня — перегляд документального фільму «Абетка» та обговорення проблеми сексуального насильства, повʼязаного з війною

Головна героїня фільму — 19-річна Веле, яка постраждала від сексуального насильства під час громадянської війни в Ліберії. Її мета — навчитися читати й писати, аби не відставати від своєї семирічної доньки. Після довгих років громадянської війни в країні, змога Веле написати власне ім’я — крок від болісного минулого до кращого майбутнього.

7 березня о 16:30 у Львові проведуть перегляд документального фільму «Абетка» естонської режисерки Мадлі Ляене та обговорення проблеми сексуального насильства, повʼязаного з війною. Захід організовує Мережа Docu/Club ГО «Докудейз» спільно з командою Львівського медіафоруму та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем». 

«Із початку повномасштабної військової агресії РФ прокурори Офісу Генерального прокурора зафіксували 270 фактів сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом. Найбільшу кількість випадків виявлено в Херсонській, Київській і Донецькій областях. В Україні та інших державах були створені спеціальні групи, які документують свідчення постраждалих від цих злочинів. Та наш досвід, на жаль, не є унікальним», — пише команда ГО «Докудейз». 

Учасниці обговорення — Христина Кіт, голова правління Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», юристка, адвокатка і Мирослава Квасниця, координаторка Центру допомоги врятованим. Модераторка — Зоя Красовська, аналітикиня Львівського медіафоруму та ГО «Жінки в медіа». Також організатор(к)и запросили до участі представника Офісу Генерального прокурора з департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту.

Захід відбудеться в приміщенні Lviv Media Hub (м. Львів, вулиця Шевченка, 120Г, простір Kivsh, корпус 1). 

Вхід вільний за умови реєстрації на подію.

Більше подій, грантів і вакансій у березні шукайте тут.

Читайте також
Docudays UA оголосила відбір громадських організацій до співтворення правозахисної програми фестивалю
Березень: події, гранти, вакансії у громадянському суспільстві (постійно оновлюється)
Формат Civil Pitch, Docudays UA: Правозахисники мають дахозривні історії, а документалісти знають, як зробити з них потужні фільми
Програма Rights now! і Civil Pitch 2.0 на Docudays UA-2023: правозахисні заходи та фільми, зняті разом з активістами
«Фонд Маша» допомагає жінкам, постраждалим від воєнних злочинів російських окупантів
Жінка для жінки: правозахисниці запрошують підтримати жінок, які опинилися в скруті
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
Кіно
Джерело матеріала
loader
loader