Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони.
Учасниці зустрічі обговорили забезпечення принципів гендерної рівності в Збройних силах України та виклики, які нині постають перед військом.
Калмикова повідомила про забезпечення жінок військовою формою та індивідуальними засобами захисту.
Окремо вона зупинилася на роботі з подолання гендерних стереотипів та реалізації потенціалу військовослужбовиць на посадах, які передбачають оперативне планування та командування підрозділами.
“Взаємодія та допомога структур НАТО є вкрай необхідною для нас при практичній реалізації політик гендерної рівності в Збройних силах України. Ми вдячні за ті можливості, які надає Альянс та максимально ефективно використовуватимемо їх для взаємодії та розвитку. Це стосується як навчання, інтелектуальної допомоги, так і допомоги в реалізації проєктів пов’язаних із матеріальним забезпеченням військовослужбовиць”, – наголосила Калмикова.
Також вона повідомила про домовленості щодо співпраці з Nordic Сentre for Gender in Military Operations - офіційним підрозділом у рамках НАТО, який відповідає за навчання з гендерних питань. Центр готовий забезпечити навчання для військовослужбовців ЗСУ.
За словами Фелін, Україна перебуває в унікальній ситуації, тому що у ЗСУ несе службу величезна кількість жінок.
“Одна із цілей нашого візиту - проаналізувати, які ми маємо можливості для надання допомоги Україні. Будемо активно взаємодіяти на шляху до забезпечення можливостей українських жінок у війську”, – заявила представниця генсекретаря Альянсу.
Сторони домовилися про обмін досвідом, консультації та взаємодопомогу щодо імплементації принципів гендерної рівності у Силах безпеки й оборони України.
Як повідомляв Укрінформ, заступник міністра закордонних справ Микола Точицький заявив, що приєднання України до НАТО посилить не тільки Північноатлантичний альянс, а й Чорноморський регіон.
Фото: Міноборони