![Прем'єрка Естонії відповіла, чи відправлятиме її країна війська в Україну](https://thumbor.my.ua/Z4hRscuXc9Ni34fE2zCerqhRAgA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F21c3c187765b7e03ccdf4b2495aa3cbf.jpg)
Прем'єрка Естонії відповіла, чи відправлятиме її країна війська в Україну
Вона наголосила, що і вона, і інші лідери говорили про присутність військових не як контингенту для участі у бойових діях.
"Наші солдати не поїдуть туди воювати. Можу запевнити вас у цьому так, як і запевняли інші лідери", – сказала прем'єрка.
"Київ не просив про війська"
Кая Каллас також зазначила, що українська влада і не просила союзників про війська, натомість продовжує просити про снаряди і ППО. І якщо європейські країни хочуть завершення війни, вони мають продовжувати надавати військову допомогу Україні.
Щоб нам не довелось воювати, ми маємо продовжувати докладати зусилля для того, щоб ця війна скінчилась в Україні, і це те, про що нас просять самі українці. Вони не просили солдатів, сухопутних військ. Вони просили про снаряди, ППО, про навчання військових – і все це ми робимо,
– сказала Кая Каллас.
До слова, естонські депутати вимагали від Каллас підтвердити, що в Україні точно немає естонських військовослужбовців "у будь-якому статусі чи ролі".
Крім того, вони вимагати обіцянки, що естонські військові сили "не втручатимуться у війну в Україні", аби не спровокувати пряме зіткнення між Естонією і Росією.
Резонансна заява Макрона: головне
- Французький президент заявив, що "не можна виключати" ймовірного відправлення західних військ в Україну. І попри те, що відразу було озвучено, що консенсусу щодо цього питання між союзниками немає, ідея викликала активне обговорення, а подекуди – невдоволення.
- Виключили можливість відправлення своїх військ до України більшість країн НАТО: Німеччина, Велика Британія та США.
- Відреагували на це і в Москві. Там традиційно залились образами, гнівом та погрозами.
![loader](/files/images/preloader.gif)