Інженерні роботи з облаштування лінії оборони ведуться прискореними темпами, чому сприяє погода, проте часто дошкуляють ворожі безпілотники.
Про це заявив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк за підсумками поїздки вздовж лінії фронту.
За його словами, затверджено план фортифікаційного облаштування оборонних рубежів, яким визначено обсяги робіт, терміни виконання та відповідальні за кожну ділянку.
– Лінії оборони облаштовують як військові, зокрема підрозділи командування Сил підтримки, Держслужби спецтранспорту, так і бригади цивільних робітників. Наголошую, до виконання завдання з будівництва лінії оборони залучені фактично всі обласні військові адміністрації, – наголосив він.
Гаврилюк зауважив, що роботи ведуться фактично безперервно, якщо дозволяє безпекова ситуація та погода.
– Наразі найбільша проблема під час будівництва ліній оборони – це ворожі безпілотники. Вони часто перешкоджають залученню необхідної будівельної техніки, загрожують життю наших воїнів, військових інженерів, цивільних бригад і збивають темп робіт, – додав заступник міністра оборони.
Будівництво лінії оборони включає інженерні роботи з будівництва траншей, ходів сполучення та облаштування бліндажів, бетонних укриттів, вогневих позицій, укриттів для техніки, встановлення інженерних загороджень, спеціальних бетонних конструкцій тощо.
20 млрд грн – на оборонні споруди у 2024
Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з держбюджету уже цього року на створення фортифікації та будівництва оборонних рубежів.
Зокрема, за його словами, Міноборони отримало 3 млрд грн, ще понад 16 млрд грн – обласні військові адміністрації.